Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone avas uksed

Riigi Kinnisvara / RKASTäna avati Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu ühishoone, tänu millele paranevad hädaabikõnedele vastajate, päästjate ja demineerijate töö- ning olmetingimused.

Siseministri sõnul on 6,9 miljonit eurot maksma läinud ühishoone valmimine oluline eeltingimus ühisele hädaabinumbrile 112 üleminekuks, kuna uutes töösaalides võetakse vastu ja lahendatakse kõigi kolme valdkonna – kiirabi, pääste ja politsei hädaabiteateid, mis muudab abi korraldamise efektiivsemaks. “Lisaks hädaabikõnede paremale teenindamisele võimaldab uus asukoht kiiremat abi just Tartu ning Tartumaa lõunapoolsele piirkonnale ja vajadusel ka näiteks Põlvamaa inimestele,” lisas Pevkur.

Valminud kompleks koosneb 3-korruselisest hoonest, kus paiknevad Häirekeskuse Lõuna Keskus, Lõuna Päästekeskus, Annelinna päästekomando ja Demineerimiskeskuse Lõuna-Eesti pommigrupp.

Ühekorruselises osas asub päästetehnika garaažikompleks ja varutehnika varjualune. Hoovialale jäävad demineerijate betoonpunkrid, neljakorruseline harjutustorn ja treeningplatsid.

Häirekeskuse ja Päästeameti Tartu uues hoones töötab 191 inimest.

Annelinnas Jaama tn 207 asuvas ühishoones on pinda 4 326 ruutmeetrit ning selle projekteeris Arhitektibüroo Siim & Põllumaa OÜ. Ehitustöid teostas konsortsium AS Ehitustrust ja AS Maru Ehitus. Kogu protsessi juhtis Riigi Kinnisvara AS.

hairekeskuse-ja-paasteameti-tartu-uhishoone-avamine-07012015

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!