Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil seljatas PAKRI Teadus- ja Tööstuspark suurettevõtted

Pakri Teadus ja TööostusparkKolmapäeva õhtul Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte auhinnagalal pälvis PAKRI Teadus- ja Tööstuspark tunnustuse keskkonnasõbraliku tootmisprotsessi ja rohetehnoloogia arendamise eest Eestis, seljatades suurettevõtted Energia ja Kunda Nordic Tsement.

„Tööstuspargi asutajana ja juhina on see mulle kõige hingelähedasem ja südantsoojendav tunnustus tehtud pingutuste eest,“ ütles 11 aastat tagasi PAKRI Teadus- ja Tööstusparki arendama hakanud Enn Laansoo, Jr. „Tunnustamist on ikka vaja, seejuures on oluline vaadata, kellega konkureerisime – suured ettevõtted, kellel on oluliselt rohkem vahendeid, et maale tuua moodsad ja efektiivsed tootmisprotsessid ning nende kõrval PAKRI – erakapitaliga arendatav ettevõte, kus visioon, kogemused ja meeskonna tahe on aastatega toonud meid tänasesse päeva,“ rääkis Laansoo ja lisas, et igal inimesel on praegu võimalus tööstuspargi arengust ja edust investorina osa saada.

Hiljuti töötas PAKRI oma tootmisklientide jaoks välja rohemärgise, nüüd lisatakse sellele auga väljateenitud Keskkonnamärgis. „Me vajame edasise arengu ja keskkonnaga seotud väljakutsete realiseerimiseks tootmisettevõtteid ja läbi selle suudame oma klientide kulusid ja keskkonna jalajälge vähendada,“ kinnitas Laansoo, Jr.

„Energia-alane autonoomsus, rohelise energia osakaalu pidev suurendamine, klientide energiakulu vähendamine, efektiivne tootmine – kõik see tõi PAKRIile keskkonnasõbraliku ettevõtte tunnustuse. Panustame jäärapäiselt oma tööstuspargis keskkonnasäästu ja vastutustundlikkusse, mis on järjest kasvav trend ning mida meile kolivad tootmisettevõtted ka hinnata oskavad,“ lisas Laansoo, Jr.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis on pidevas väljaehitamises 65 hektarit unikaalselt tarka tööstuslinna. Enam kui 20 000 ruutmeerisel erinevas seisukorras tootmispinnal ning arendus- ja testimisalal tegutseb täna 22 tootmis- ja üle 35 rohetehnoloogia äriteenuste klienti. Taastuvenergiat toodetakse pargis koostootmisjaamast, päikesest ja koheselt ka tuulest. PAKRI on Ettevõtjate Liidu, Targa linna klastri, Jätkusuutliku ja energia klastri, Tuuletehnoloogia Liidu ja Tuuletehnoloogia klastri liige ning omab kolmandat aastat järjest vastutustundliku ettevõtte hõbetaseme kvaliteedimärgist, olles sellega esimene vastutustundlik tööstuspark Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

7 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine