Kinnisvara tulevik ja trendid: milline saab olema uus Kalamaja?

Tänasel Kinnisvarafirmade Liidu poolt korraldataval konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?” arutlesid eksperdid muuhulgas, milline võiks olla “uus Kalamaja”. Arvamused läksid siin pisut lahku.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman arvas, et üht asumit ei tasu üle tähtsustada. Kui midagi on emotsioonide najal üles ehitatud, siis varem või hiljem tuleb kukkumine.

“Selles kontekstis loodan, et ei tule “uut Kalamaja”. Sellisel puhul on tihti nii, et on neid, kes saavad haiget ja kannatavad. Nii nagu mõnel mehel peavad Armani püksid olema, peab tal olema ka trendikinnisvara. Mina usun, et populaarseks võiks muutuda hoopis energiasäästlik kinnisvara ja päriselt odavad kulud,” ütles Sooman.

Domus Kinnisvara Vahendus OÜ juhatuse liige Ingvar Allekand ütles, et Kalamaja ei haibitud üles tühja koha pealt. Oli palju potentsiaalseid projekte ja Kalamaja asub kesklinnale lähedal. Midagi lihtsalt oli vaja ette võtta.

“Kalamajas tööd jätkub. Linn liigub aga samm-sammult Kopli liinide poole vaikselt. Üks suund on ka Veerenni. See on sama lähedal kesklinnale ja maad on palju. Kolmas suund on Mustamäe kuni Õismäeni. Sealt tuleb palju mahtu peale,” ütles Allekand.

Adaur Grupp OÜ juhatuse liige Tõnu Toompark on nõus, et Kalamaja imago tekkis rohujuuretasandilt.

“Uus Kalamaja on Kalamaja. See on lahe, et see on uue hingamise saanud. Mahtu on aga veel. Ma arvan, et võib-olla on Koplis potentsiaali. Seal võiks toimuda järgmine suur muutus ja sealset väärtust saab tõsta,” leidis ta.

Eesti Arengufondi energia- ja rohemajanduse suuna juht Peep Siitam lootis, et populaarseks muutuvad läbimõeldud elukeskkonnaga piirkonnad.

Tanel Saarmann
ärileht.ee

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kinnisvara-tulevik-ja-trendid-milline-saab-olema-uus-kalamaja?id=71206387

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

54 − 52 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!