Kolm riigikool alustavad tegevust kaasaegsetes õppehoonetes

Riigi Kinnisvara / RKAS31. augustil avati pidulikult Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Võru Gümnaasiumi ja Jõhvi Gümnaasiumi ja uksed. Nende koolide puhul pöörati erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele.

1979. aastal valminud Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppehoone rekonstrueeriti täielikult tänapäevastele nõuetele vastavaks.

Hoone arhitektuurne osa säilis üldjoontes endisel kujul. Juurde ehitati lift ja lifti fuajeed kolmandale ja neljandale korrusele ja tehnilised ruumid katustele. Hoone peasissepääs jäi olemasolevasse asukohta, liikumisraskustega õpilastele loodi ratastooliga sisenemiseks uus pääs hoone kagupoolse sisehoovi soklikorrusele. Kogu hoone muudeti planeeringuga seest avaramaks, samuti tekitati juurde suuremad hajumisalad söökla ja aula ette.

Valdavas osas neljakorruselise õppehoone suurus on 7837 ruutmeetrit ja selle rekonstrueerimise projekti on koostanud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan (arhitekt Andres Kask). Ehitustöid teostas OÜ Nordlin Ehitus.

Pärnu Koidula Gümnaasiumi rajamist rahastati Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Projekti kogumaksumuseks kujunes 5,3 miljonit eurot. Summale lisandub käibemaks.

Pärnu Koidula Gümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 756, koolipersonaliks koos õpetajatega kuni 60 inimest. Õppetöö hoones algab käesoleva aasta 1. septembril.

Võru Gümnaasiumi tarvis rekonstrueeriti täielikult Võru linna vanim muinsuskaitseline hoone ning selle kõrval asunud 1960ndatel rajatud silikaattellistest juurdeehituse asemele rajati kaasaegne ja õpilasesõbralik koolihoone. Mõlemad õppehooned seoti üheks tervikuks kolmekorruselise klaasgaleriiga.

Koolikompleksi suuruseks on ligi 3 200 ruutmeetrit, millest üle poole moodustab juurdeehitus.

Gümnaasiumihoone projekteerimistöid teostas arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan (arhitektid on Illar Heinsoo, Lever Lõhmus, Ilona Stern) ning valmis ehitas Nordecon AS.

Projekti kogumaksumuseks kujunes ligi 4,2 miljonit eurot. Summale lisandub käibemaks.

Gümnaasiumihoone valmis projekti „Seminari tn 1 koolihoone ja selle lähiümbruse rekonstrueerimine“ raames, mida rahastati Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Võru riigigümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 360.

Jõhvi Gümnaasium alustab õppeaastat valdavas osas kahekorruselises uues koolihoones, mille suuruseks on ligi 4000 ruutmeetrit. Galeriiga ühendatud kõrvalasuva koolihoonega jäävad ühiskasutusse spordisaal ja köök ning raamatukogu fondihoidla.

Õppehoone projekteeris arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan (arhitekt Maarja Nummert) ning valmis ehitas konsortsium AS Maru Ehitus ja AS Ehitustrust.

Projekti kogumaksumuseks kujunes ligi 4,8 miljonit eurot. Summale lisandub käibemaks. Ehitust rahastasid Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti riik.

Jõhvi Gümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 540.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC