Võru Gümnaasiumi uues õppehoones peeti sarikapidu

Riigi Kinnisvara / RKASTäna peeti Võru Gümnaasiumi sarikapidu, millega tähistati uue õppehoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja olulist vaheetapi maja ehituses. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Sarikapärja tõi hoone katuselt alla kooli direktor Karmo Kurvits, teda abistasid Riigi Kinnisvara AS (RKAS), ehitusfirma Nordecon AS, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Võru linnavalitsuse esindajad.

Juuli alguses, loetud päevad pärast seda kui RKAS ja Nordecon AS allkirjastasid 3,35 miljoni euro suuruse lepingu Seminari tänav 1 asuva õppehoone rekonstrueerimiseks, algas nimetatud aadressil hoogne lammutus- ja ehitustöö. Tänaseks on valmis uue õppehoone karp ja vanas osas tehtud keldri süvendamise ning seinte tugevdamise tööd. Hetkel käib vahelagede ehitus ja tehakse fassaaditöid. Õppehoone valmib lõplikult tuleva aasta juulis.

Võru Gümnaasiumi tarvis rekonstrueeritakse täielikult Võru linna vanim muinsuskaitseline hoone ning selle kõrval asunud 1960ndatel rajatud silikaattellistest juurdeehituse asemele tuleb kaasaegne ja õpilasesõbralik õppehoone. Mõlemad hooned on seotud üheks tervikuks kolmekorruselise klaasgaleriiga.

Õppehoone on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan ning selle suuruseks on 3 219 ruutmeetrit, millest üle poole moodustab juurdeehitus.

Haridus- ja Teadusministeerium, Võru Linnavalitsus ja RKAS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt juhib gümnaasiumihoone rajamist RKAS. Kooli rajamist kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Gümnaasiumihoone valmib projekti „Seminari tn 1 koolihoone ja selle lähiümbruse rekonstrueerimine“ raames, mida rahastatakse Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Võru Gümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 360, õppetöö hoones algab 2015. aasta
1. septembril.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2023 Praktiline töötuba – AirBnB.com ja Booking.com kasutamine