Võru tulevase riigigümnaasiumi nurgakivi sai paika

Riigi KinnisvaraVõru riigigümnaasiumile asetasid täna nurgakivi haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, Võru riigigümnaasiumi direktor Karmo Kurvits, Võru linnapea Anti Allas, Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse liige Elari Udam ning Nordecon AS juhatuse liige Erkki Suurorg. Koolimaja valmib 2015. aasta suvel ja riigigümnaasium alustab õppetööd uues koolihoones 1. septembril 2015.

„Uus Võru riigigümnaasium on uudne ja tulevikku vaatav kool, mis samal ajal jätkab pikaajalisi gümnaasiumihariduse traditsioone vanas ja väärikas hoones,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. „Tulevases koolimajas on kooliharidust antud kauem kui kakssada aastat. Siin alustav riigigümnaasium lisab sellele aukartust äratavale aastate hulgale kindlasti järgmised aastasajad.“

Riigigümnaasiumi tarvis rekonstrueeritakse täielikult Võru linna vanim muinsuskaitseline hoone ning selle kõrval asunud 1960ndatel rajatud silikaattellistest juurdeehituse asemele ehitatakse kaasaegne ja õpilasesõbralik õppehoone. Mõlemad hooned seotakse üheks tervikuks kolmekorruselise klaasgaleriiga.

Õppehoone on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan ning selle suuruseks on kavandatud 3 219 ruutmeetrit, millest üle poole moodustab juurdeehitus. Ehitustööd lähevad maksma 3,35 miljonit eurot.

„Nordeconil on hea meel osaleda riigi koolihoonete uuendusprogrammis ühe ehitusinseneridele enim põnevust pakkuvama objekti ehitusega,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Ühe lepingu raames tuleb samaaegselt ehitada uus kaasaegne koolihoone tiib ja rekonstrueerida teine muinsuskaitselist väärtust omav kooliosa ning ühendada need meeldivaks ja mõnusaks õppekeskkonnaks,“ selgitas Suurorg.

Haridus- ja Teadusministeerium, Võru Linnavalitsus ja Riigi Kinnisvara AS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS. Eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada õppetööks igati sobiv koolihoone, mis vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad.

Riigigümnaasium rajatakse projekti „Seminari tn 1 koolihoone ja selle lähiümbruse rekonstrueerimine“ raames, mida rahastatakse Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Võru riigigümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 360.

Võru Riigigumnaasiumi

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC