RKAS otsib tulevase Võru Riigigümnaasiumi õppehoone ehitajat

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Võru linnas Seminari tänav 1 asuva õppehoone ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 17. aprillini. Võru Riigigümnaasium alustab uues hoones õppetööd 2015. aasta 1. septembril.

Tulevase riigigümnaasiumi tarvis rekonstrueeritakse täielikult Võru linna vanim muinsuskaitseline hoone ja selle kõrval asuva 1960ndatel rajatud silikaattellistest juurdeehituse asemele ehitatakse kaasaegne ning õpilasesõbralik õppehoone. Mõlemad hooned seotakse üheks tervikus kolmekorruselise klaasgaleriiga.

RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada koolihoone, mis oleks õppetööks igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Hoone peab olema funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav.

Kolmekorruselise õppehoone on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan ning selle suuruseks on kavandatud 3 219 ruutmeetrit. Sellest üle poole moodustab juurdeehitus.

Tulevase Võru Riigigümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 360.

Haridus- ja Teadusministeerium, Võru Linnavalitsus ja RKAS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS, sealhulgas viib läbi vajalikud riigihanked (projekteerimishange, ehitusprojekti ekspertiisi tellimise hange, omanikujärelevalve hange, ehitushange, sisustushanked ning kõik eeltoodud tegevustega kaasnevad hanked).

Võru tulevane riigigümnaasium rajatakse projekti „Seminari tn 1 koolihoone ja selle lähiümbruse rekonstrueerimine“ raames, mida rahastatakse Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Riigihange „Võru Seminari tn 1 õppehoone rekonstrueerimistööd” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 150779. Pakkumiste esitamise aeg on 17. aprill 2014 kell 11.00.

4

5

1

2

3

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC