Tartu hakkab rekonstrueerima uut gümnaasiumihoonet

linnavalitsus väljastas ehitusloa Nooruse tn 9 õppehoone rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks.

„Noorus õppehoone on üks linna selle aasta suurematest investeeringutest. Uues hoones saavad endale tänapäevased õppetingimused Tamme gümnaasium ja täiskasvanute gümnaasium, kes lõpuks saab endale päris oma ruumid,“ kommenteeris abilinnapea Kajar Lember.

Laiendamise käigus ehitatakse hoonele juurde kolmekorruseline fuajee osa koos administratsiooni- ja klassiruumide ning uue suure auditooriumiga, samuti ventilatsioonikambrid ja uued majandusruumid. Rekonstrueerimise käigus vahetatakse välja aknad-uksed, lisatakse sissekäikudele varikatused, muudetakse ruumide planeeringut ja rekonstrueeritakse kõik hoonesisesed tehnovõrgud ning välisfassaad.

Lisaks õppehoonele väljastati ehitusload ka Nooruse 9 krundile kolme varikatusega jalgrattaparkla ja kahe palliplatsi ehitamiseks.

Välja on kuulutatud Nooruse 9 õppehoone rekonstrueerija leidmiseks, algab tänavu suvel ning koolid alustavad uues hoones õppetööd 2015. aasta 1. septembril.

Nooruse 9 õppehoone projekteerimine ning rekonstrueerimine on osa projektist “ Tamme Gümnaasiumi rajamine Nooruse tn 9 kinnistule”, mida kaasrahastavad Regionaalarengu Fond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC