Tartu valmistub uue gümnaasiumihoone ehituseks

Tartu linn alustab Nooruse tn 9 kinnistul asuva endise õppehoone laiendamist ja rekonstrueerimist kaasaegse õppekeskkonnaga koolihooneks, kus 2015. aastal alustavad kaks kooli – Tamme riigigümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasium.

Linnavalitsus määras Nooruse tn 9 õppehoone laiendamiseks projekteerimistingimused.

„Oleme esialgset eskiisi koostöös koolide ja projekteerijaga edasi arendanud ning ümberehitus on täpsustunud lähtuvalt koolide vajadustest. Paremaks on muutunud ruumipaigutus ja logistika, õpilastele on hoonesse loodud avar puhkeala,“ selgitas linnavara osakonna juhataja Kunnar Jürgenson.

Hoone rekonstrueerimisel on kavas maja keskmist osa laiendada umbes 18 meetrit ja idapoolset tiiba esimese korruse ulatuses 8 meetrit ning ehitada katusele ventilatsioonikambrid.
Projekteerimise käigus vaadatakse üle ka tulevase koolihoone ümbruse liikluskorraldus, et tagada majale hea ja ohutu ligipääs nii jalgsi kui rattaga.

Nooruse 9 õppehoone projekteerija AS Amhold lõpetab töö 2014. a märtsis, ehitus algab sama aasta suvel. Koolid alustavad uues hoones õppetööd 2015. aasta 1. septembril.

Nooruse 9 õppehoone projekteerimine ning rekonstrueerimine on osa projektist “Tartu Tamme Gümnaasiumi rajamine Nooruse tn 9 kinnistule”, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 1 = 9

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!