Riigi Kinnisvara AS otsib Jõhvi Riigigümnaasiumi ehitajat

Riigi AS (RKAS) kuulutas välja Riigigümnaasiumi ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 31. märtsini. Ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel.

Riigigümnaasium ehitatakse praeguse Jõhvi Gümnaasiumi hoone kõrvale aadressil Hariduse 5b ja selle juures pööratakse erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele.

RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada Riigigümnaasiumi koolihoone, mis oleks õppetööks igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Eesmärgiks on funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav hoone.

Valdavas osas kahekorruselise koolihoone suuruseks on kavandatud ligi 4000 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan. Tänastest Gümnaasiumi ruumidest jäävad ühiskasutusse spordisaal ja köök ning raamatukogu fondihoidla. Hooned on kavas ühendada galeriiga.

Gümnaasiumivõrgustiku korrastamise projekti tulemusena koondatakse mõlema praeguse üldhariduskooli gümnaasiumiastme klassid uude gümnaasiumihoonesse ning Jõhvi Gümnaasium ja Jõhvi Vene Gümnaasium reorganiseeritakse põhikoolideks. Jõhvi Riigigümnaasiumi õpilaste arvuks on planeeritud 540.

Haridus- ja Teadusministeerium, Vallavalitsus ja RKAS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS, sealhulgas viib läbi vajalikud riigihanked (projekteerimishange, ehitusprojekti ekspertiisi tellimise hange, omanikujärelevalve hange, ehitushange, sisustushanked ning kõik eeltoodud tegevustega kaasnevad hanked).

tulevase riigigümnaasiumi rajamist rahastatakse Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Riigihange „ Riigigümnaasiumi ehitustööd” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 15018. Pakkumiste esitamise aeg on 31. märts 2014 kell 13.00.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC