RKAS otsib Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppehoone rekonstrueerijat

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppehoone rekonstrueerimistööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 22. aprillini. Ehitustegevusega on plaanis alustada suvel ning kool avada 2015. aasta sügisel.

Tulevane riigigümnaasium rajatakse praeguse Pärnu Koidula Gümnaasium baasil ning selleks rekonstrueeritakse täielikult tänapäevastele nõuetele vastavaks 1979. aastal valminud õppehoone ja osaliselt ka spordihoone. Erilist tähelepanu pööratakse kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele.

Hoone arhitektuurne osa säilib üldjoontes endisel kujul. Juurde ehitatakse lift ja lifti fuajeed kolmandale ja neljandale korrusele ja tehnilised ruumid katustele. Hoone peasissepääs jääb olemasolevasse kohta, liikumisraskustega õpilastele luuakse ratastooliga sisenemiseks uus pääs hoone kagupoolse sisehoovi soklikorrusele. Kogu hoone muudetakse planeeringuga seest avaramaks, samuti tekitatakse juurde suuremad hajumisalad söökla ja aula ette.

Valdavas osas neljakorruselise õppehoone suurus on 7 837 ruutmeetrit ja selle rekonstrueerimise projekti on koostanud arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan.

Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppekohtade arvuks on planeeritud 756, koolipersonaliks koos õpetajatega kuni 60 inimest.

Haridus- ja Teadusministeerium, Pärnu Linnavalitsus ja RKAS on sõlminud kolmepoolse koostööleppe, mille kohaselt gümnaasiumihoone rajamist juhib RKAS, sealhulgas viib läbi vajalikud riigihanked – projekteerimishanke, ehitusprojekti ekspertiisi tellimise hanke, omanikujärelevalve hanke, ehitushanke, sisustushanked ning kõik eeltoodud tegevustega kaasnevad hanked.

Pärnu tulevase riigigümnaasiumi rajamist rahastatakse Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Elukeskkonna arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Piirkondlik ja terviklik ja tasakaalustatud areng“ meetmest „Gümnaasiumivõrgustiku korrastamine“.

Riigihange „Pärnu Metsa tn 21 õppehoone rekonstrueerimine” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 150882. Pakkumiste esitamise aeg on 22. aprill 2014 kell 14.00.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?