Kuulutati välja Rahvusarhiivi uue hoone ehitushange

Riigi KinnisvaraRiigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Rahvusarhiivi uue hoone ehitushanke, millele oodatakse pakkumusi 17. novembriks. Ehitustegevusega on plaanis alustada käesoleva aasta lõpus ning tööd lõpetada 2016. aasta kevadel.

RKASi eesmärk on optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Rahvusarhiivi funktsioonidest tulenevaks tööks sobiv, vastaks kehtestatud ning arhiivispetsiifilistele nõuetele ja oleks ülalpidamises võimalikult energiasäästlik, vastupidav ning kauakestev.

Rahvusarhiivi uue hoone projekt valmis firmade Asum Arhitektid OÜ, Arhitekt11 OÜ ja Vaikla Stuudio OÜ koostöös. Kuuekorruselise hoone suuruseks on kavandatud 10 768 ruutmeetrit ja see rajatakse Tartusse Nooruse 3 kinnistule. Ehitustööde eeldatav maksumus on 9 857 329 eurot.

Pakkumiste hindamisel kasutatakse esmakordselt uudset väärtuspunktide arvestamise meetodit, mille kohaselt annab pakkumuse maksumus 80 ja tööprogramm 20 väärtuspunkti. Viimane koosneb pakkuja poolt koostatavast ja esitatavast neljast osast:

  1. Tööde korraldamise ja juhtimise plaan – plaani eesmärgiks on tagada, et pakkuja ning kaasatavate alltöövõtjate teostatava töö tulemuse kõrge tase on tagatud läbi tööde planeeritud korralduse ning läbimõeldud juhtimise;
  2. Ajagraafik – ajagraafiku eesmärgiks on tagada tööde õigeaegne valmimine ning kvaliteetsem planeerimine, sealhulgas finantseerimise korraldamine;
  3. Keskkonnaplaan – keskkonnaplaan tagab ehitusobjekti ümbritseva keskkonna kaitse ehitustööde ajal;
  4. Ohutusplaan – ohutusplaani eesmärgiks on tagada objektil töötavate inimeste turvalisus, platsiturvalisus ning piiratus kõrvalistele isikutele.

Riigihange „Rahvusarhiivi ehitustööd” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 156269. Pakkumiste esitamise aeg on 17. november 2014 kell 11.00.

Rahvusarhiiv on valitsusasutus, mis tagab isikute õiguste tõendamiseks vajaliku teabe kestmise ja kasutamise. Ühtlasi on Rahvusarhiiv teadmusasutus, mille eesmärgiks on Eesti ühiskonda peegeldava informatsiooni (dokumentaalne kultuuripärand) kogumine, arhivaalidele juurdepääsu võimaldamine nii arhiivis kui veebis ning kogude säilitamine nõuetekohastes tingimustes. Rahvusarhiiv arendab erinevaid arhiiviteenuseid ning teadus-ja publitseerimistegevust kooskõlas ühiskonna pikaajaliste huvide ja kasutajate vajadustega.

rahvusarhiivi-eskiis-2

rahvusarhiivi-eskiis-1

rahvusarhiivi-eskiis-4

rahvusarhiivi-eskiis-3

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC