Rahvusarhiivi uue peahoone ehitus jõudis sarikapeoni

RahvusarhiivTäna peeti Tartus Rahvusarhiivi uue peahoone Noora sarikapidu, millega tähistati maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga. Sarikapärja tõid kõrgemast nurgast alla Riigi ASi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ja riigiarhivaar Priit Pirsko.

RKASi tellimusel rajab YIT AS 2016. aasta kevadeks kuuekorruselise büroo- ja arhiivihoone, mis oleks Rahvusarhiivi funktsioonidest tulenevaks tööks sobiv, vastaks kehtestatud ning arhiivispetsiifilistele nõuetele ja oleks ülalpidamises võimalikult energiasäästlik, vastupidav ning kauakestev.

YIT juhatuse liige ja ehitusdirektor avaldas heameelt, et keerukas on hetkel praktiliselt üks kuu planeeritud ajagraafikust ees. Toomas Rapp ütles hinnates olukorda: „Selle vastutusrikka projekti teostamisel on kõik osapooled professionaalsed ja pühendunud. Tänu heale koostööle oleme jõudnud tulemuseni, kus Rahvusarhiivi objektil on mudelprojekteerimisest ja selle tulemi kasutamisest on saanud igapäevase töö reaalsus.“

Nooruse tänavale rajatava hoone on , ehitusprojekt valmis firmade OÜ, OÜ ja Vaikla Stuudio OÜ koostöös. Hoone suuruseks on kavandatud ligi 11 000 ruutmeetrit ja selle ehitusmaksumus on 7,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

on valitsusasutus, mis tagab isikute õiguste tõendamiseks vajaliku teabe kestmise ja kasutamise. Ühtlasi on Rahvusarhiiv teadmusasutus, mille eesmärgiks on ühiskonda peegeldava informatsiooni (dokumentaalne kultuuripärand) kogumine, arhivaalidele juurdepääsu võimaldamine nii arhiivis kui veebis ning kogude säilitamine nõuetekohastes tingimustes. Rahvusarhiiv arendab erinevaid arhiiviteenuseid ning teadus- ja publitseerimistegevust kooskõlas ühiskonna pikaajaliste huvide ja kasutajate vajadustega.

YIT AS on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis kuulub suurimasse ehitusteenuseid pakkuvasse kontserni YIT. Ettevõtte tegevusvaldkonnad on ehituse peatöövõtt – hoonete ja rajatiste ehitamine – ning - ja ärihoonete arendus. 2014. aastal oli YIT kontserni käive ligikaudu 1,8 miljardit eurot. YIT tegutseb Soomes, Venemaal, Balti riikides ja Ida-Euroopas ning on tööandjaks enam kui 6000 töötajale. YITi aktsiad on noteeritud OMX börsil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC