Kuulutati välja uue Tallinna vangla ehituse ettevalmistustööde riigihange

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue Tallinna ehituse ettevalmistustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 27. märtsini.

Eeltööd hõlmavad tulevase kinnistul asuva olemasoleva kuivenduskraavi puhastustöid ja uue kuivenduskraavi rajamist, sealhulgas olemasolevate truupide korrastamist ja uute truupide ehitamist, nõlvade kindlustamist ja haljastustööd. Samuti vangla ehituskrundi ja juurdepääsutee aluse maa-alalt metsa ja võsa raadamistöid. Ettevalmistustööd peavad olema lõpetatud oktoobrikuus.

Vanglakompleksi ehitushange on kavas välja kuulutada tänavu kevadel ning ehitustöödega alustada tuleva aasta alguses. Kaasaegne vanglakompleks valmib senise ajakava kohaselt 2018. aasta lõpus.

Tallinna uued hooned ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Vanglakompleksi rajamisel pööratakse erilist tähelepanu turvalisusele, energia- ja keskkonnasäästlikkusele, efektiivsele ruumikasutusele ning madalatele ülalpidamiskuludele.

Tallinna uued hooned plaanitakse rajada kambertüüpi vanglana. Lisaks vangla ruumidele asuvad samal territooriumil avavangla, arestimaja ning Tallinna vangla tervishoiuosakond (asub praegu Maardus). Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ja vahistatud isikute jaoks. Eluosakondades on lisaks sellele plaanitud veel 16 kartserikambrit meeskinnipeetavatele ja 4 kartserit naiskinnipeetavatele. Samuti ehitatakse välja uus väljasaatmis- ja interneerimiskeskus.

Ligi 60 000 ruutmeetri suuruse vanglakompleksi on projekteerinud AS Amhold.

Riigihange „Uue Tallinna ehituse ettevalmistustööd“ on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 160664. Pakkumiste esitamise aeg on 27. märts 2015, kell 13.00.

Tallinna vangla eskiis

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC