Linn kaasrahastab ringraudtee planeeringu koostamist

TallinnLinnavalitsus otsustas kaasrahastada Tallinna ringraudtee eriplaneeringu koostamist, et luua olemasolevate 1520-millimeetrise rööpmelaiusega raudtee vahele ühendus, mis lubaks kaubarongid suunata kesklinnast eemale.

Tallinna linnavalitsus otsustas Tallinna ringtee riigi eriplaneeringut kaasrahastada 675 000 euroga kuni aastani 2028.

“Tallinna ringraudtee projekti eesmärk on ehitada uus raudteelõik Paldiski suuna ja Tallinnast ida poole jääva raudteelõigu vahele. Pärast ringraudtee rajamist jõuaksid Paldiski poolt tulevad kaubarongid Ülemistele või Muugale, nii et neil ei oleks tarvis läbida Tallinna kesklinna. Sel viisil saaksime vähendada kaubarongide liikumise vajadust Tallinna sees,” ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. “Ühtlasi saaksid kiiremini lõpetada oma töö Kopli ja Ülemiste kaubajaam, millega kaob ruumiline barjäär Kalamaja ja Pelgulinna ning Ülemiste City ja Lasnamäe tööstusala vahel. Kaubajaamade likvideerimine on eelduseks tänapäevase mitmekesise linnaruumi tekkimisele. Loodan, et pärast eriplaneeringu koostamist jõuame võimalikult kiiresti ringraudtee ehitamiseni.”

Pärast Ülemiste piirkonna kaubarongiliiklusest vabastamist on võimalik kujundada see ümber planeeritud Rail Balticu reisiterminaliga tekkivaks Eesti väravaks.

Lisaks Tallinna linnale on kinnitanud ühist huvi planeerida Tallinna ringraudtee rajamise võimalusi ja valmisolekut osaleda kaasfinantseerijatena Tallinna ringraudtee ruumilahenduse väljaselgitamisel Harjumaa omavalitsustest veel Keila linn, Lääne-Harju vald, Rae vald ja Saue vald ning ettevõtetest Mainor Ülemiste AS, AS Technopolis Ülemiste, Ülemiste Center OÜ, AS Alexela Logistics, Paldiski Sadamate AS ja Tallinna Sadam AS.

Eriplaneeringu koostamise kogumaksumuseks on aastani 2028 kavandatud 3,4 miljonit eurot, millest 2,1 miljonit eurot katab Rahandusministeerium ja ülejäänu koostööpartnerid.

Riigi eriplaneering tuleb koostada olulise ruumilise mõjuga avaliku raudtee või muu objekti kohta, kui selle vastu on suur riiklik või rahvusvaheline huvi. Riigi eriplaneeringu algatab, võtab vastu ja kehtestab vabariigi valitsus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC