Linnavalitsus kinnitas restaureerimistoetuse saajad

Pärnu linnavalitsus kinnitas eilsel istungil 2023. aasta restaureerimistoetuste saajad.

Pärnu linna restaureerimistoetus on mõeldud riikliku kaitse alla kuuluvate kinnismälestiste, Pärnu linna üldplaneeringus väärtuslikuks üksikobjektiks määratud hoonete ning Pärnu vanalinna ja kuurordi muinsuskaitsealal, selle kaitsevööndis või miljööväärtuslikul alal asuvate arhitektuuriväärtuslike hoonete restaureerimiseks. Eelmisest aastast lisandusid toetavate hoonete nimistusse Pärnu linna üldplaneeringus määratud väärtuslikud üksikobjektid, mis ei asu muinsuskaitsealal või miljööalal.

Käesoleval aastal saab EELK Pärnu Eliisabeti kogudus Eliisabeti kiriku katuse renoveerimistööde jätkamiseks ja torni restaureerimistöödeks 40 000 eurot. Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku MTÜ saab Pärnu Issandamuutmise katedraali katuse renoveerimistöödeks 10 000 eurot.

Ülejäänud 50 000 restaureerimistoetustest jagunes 12 erineva üksikobjekti vahel. Enamasti sooviti restaureerimistoetust uste-akende taastamiseks või ajastutruude avatäidete valmistamiseks, fassaaditöödeks, välistrepi, väliste iludetailide, varikatuste ja korstnapitside restaureerimiseks või remondiks ning paigaldamiseks.

„Õnneks on Pärnus säilinud väga palju hooneid, mida on võimalik restaureerida ja säilitada. Objekte külastades tõdesime, et inimesed on väga agarad ja võtavad õhinaga ette restaureerimistöid. Pärnu linnavalitsusel on hea meel toetada restaureerimis töid. See teeb linnapilti iga aastaga ilusamaks ning meie arhitektuurne pärand säilib ka tulevastele põlvedele,“ kommenteeris abilinnapea Silver Smeljanski

Kokku laekus linnale tähtajaks 21 restaureerimistoetuse taotlust, sh 2 kirikuhoone taotlust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC