Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium: Uuest infoportaalist saab ülevaate kogu Eesti ehitustegevusest

Majandus- ja KommunikatsiooniministeeriumUuenevas ehitisregistris (EHR) valmis e-ehituse infoportaal, mis teeb lihtsasti kättesaadavaks ülevaated ehitustegevusest ja seisukorrast kogu Eestis.

„Ehitisregistri arendamisel on prioriteediks, et ehitusvaldkonna strateegilised otsused põhineksid aina enam võimalikult täpsetel andmetel ning ehitusturg ja selle kokkupuuted avaliku võimuga oleksid järjest läbipaistvamad,“ rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Äsja valminud infoportaaliga astume selles osas olulise sammu edasi.“

E-ehituse infoportaalist leiab teavet näiteks selle kohta, milline on Eesti hoonete ja rajatiste seisukord, kas ja kuidas ehitustegevus ajas ja piirkonniti muutub, millised on levinumad fassaadimaterjalid, kui palju eluasemeid asub eri piirkondades ning saab võrrelda loamenetluste pikkust erinevates omavalitsustes. Portaalis on muudki infot, mis on oluline ehitusvaldkonnale, kinnisvaraarendajatele, omavalitsuste kommunaalteenuste planeerijatele ning on kättesaadav ka teistele.

MKMi ehituse asekantsler märkis, et infoportaal ühendab praegused statistika- ja avaandmete portaalid ning platvormi arenedes kaasatakse järjest rohkem teavet tihedalt seotud andmekogudest. „Ehitisregistrisse laekuvate päringute arv kasvab pidevalt ning kui seni ei saanud registri kasutajad välja filtreerida ainult neid huvitavaid andmeid, siis nüüd on see infoportaalis võimalik,“ ütles Rass.

Asekantsleri sõnul saab e-ehituse infoportaalist vajalikud andmed kätte varasemast tunduvalt lihtsamalt. Ehitiste ja menetluste koondaruandeid saab näha graafikute ja tabelitena, mis võimaldavad läbi viia põhjalikumaid analüüse. Spetsiifilisemate tööde jaoks saab portaalist lähteandmeid ka alla laadida.

EHRi arenduste seisust ja edasistest plaanidest leiab täpsema ülevaate arenduste teekaardilt.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC