Merko ehitatav Narva veepuhastusjaam sai nurgakivi

4. septembril nurgakivi saanud Narva veepuhastusjaam tagab 2015. aasta kevadest kvaliteetse joogivee 63 000 Narva elanikule. Lisaks uue veepuhastusjaama ehitamisele rekonstrueeritakse ja viiakse tänapäevaste nõuetega vastavusse Mustajõe veehaare. Ehitustöid teostab ASi Narva Vesi tellimusel Merko Ehitus Eesti koostöös Taani ettevõttega Krüger A/S .

„AS Narva Vesi ja Narva linn on ammu oodanud uue veepuhastusjaama rajamist. Töötav veepuhastusjaam on amortiseerunud ega taga narvalastele juba aastaid Euroopa normidele vastavat joogivett, mille tõttu vajadus uue veepuhastusjaama järele on suur. Oleme alates 2007. aastast teinud palju tööd ja näinud palju vaeva, et leida uue veepuhastusjaama projekteerimiseks ja rajamiseks kaasfinantseerimist Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ja Narva linna eelarvest. Meil on väga hea meel, et täna ollakse etapis, kus projekteerimine on lõpetatud ja ehitustööd alanud. Samuti on AS Narva Vesi rahul uue veepuhastusjaama projektlahendusega ning loodab, et uus veepuhastusjaam läbib kahe aasta pärast katsetused edukalt,“ sõnas ASi Narva Vesi juhatuse liige Aleksei Voronov.

„Narva veepuhastusjaam on Merko jaoks märgilise tähtsusega mitmes mõttes. Esiteks on see suurima võimsusega jaam, mida rajanud oleme, ja teiseks on tegemist Merko ühe suurima töövõtuga Narva piirkonnas. Põhjalik projekteerimise protsess on läbitud ja oleme asunud teostama jaama ehitustöid,“ ütles Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Tiit Roben.

„Ehitustehniliselt on tegemist väga keeruka objektiga. Toorvesi pumbatakse veepuhastusjaama ligi 26 kilomeetri kauguselt Mustajõelt ning vesi läbib isevoolselt kogu edasise puhastusprotsessi kuni puhta vee reservuaaridesse jõudmiseni. Hoones on vee isevoolsest liikumisest tulenevalt vajalik rajada palju erinevatel tasapindadel paiknevaid filtrite ja kanalite süsteeme , samuti seab isevoolselt voolav vesi tööde täpsusele täiendavad nõuded,“ ütles Merko Ehitus Eesti projektijuht Roland Vaikmäe.

Uus veepuhastusjaam kerkib aadressile Kulgu 1, Narva. Jaama jõudlus hakkab olema kuni 20 500 m3/d ning seal võetakse kasutusele tehnoloogia, mis võimaldab tagada narvalastele joogikõlbliku Eesti ja Euroopa standarditele vastava joogivee. Tehnoloogia valikule eelnesid pilootkatsetused, et leida just Narva jõest võetava toorvee töötlemiseks sobivaima tehnoloogia.

Vee kvaliteedi tõstmise eesmärgil rekonstrueeritakse ka Narva linnast 26 kilomeetrit lõuna poole jääva Mustajõe pumpla. Veepuhastusjaama ehituse valmimise tähtaeg on 2015. aasta 1. märts, mis hõlmab ka kahekuulist jaama katsetamise ja proovikäitamise perioodi.

2012. aasta aprillis ASi Merko Ehitus ja ASi Narva Vesi vahel sõlmitud lepingu kohaselt teostavad AS Merko Ehitus Eesti ja Taani ettevõte Krüger A/S Narva linna veepuhastusjaama projekteerimis- ja ehitustööd, puhastusjaama territooriumil torustike rekonstrueerimise ning Mustajõe pumpla rekonstrueerimise. Lepingu maksumus on 21,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Veepuhastusjaama rajamist rahastatakse 64,44% ulatuses riigile kuuluva SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest, 25% ulatuses Narva linna eelarvest ning 10,56% ulatuses Narva Vesi omavahenditest.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC