Kapitel: Arter kvartali korterhotelli hakkab opereerima rahvusvaheline majutusettevõte Bob W

KapitelTallinna kesklinna kerkiva Arter kvartali 9-korruselise hoone korterhotelli hakkab opereerima rahvusvaheline majutusettevõte Bob W. 58 üürikorterit on mõeldud eeskätt kvartalis asuvate ettevõtete töötajatele. Kvartali teise kahte hoonesse loob Kapitel 29 000 m² kõrgekvaliteedilist büroopinda ning 6000 m² toitlustus- ja teeninduspindu. Arter kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis.

Kapiteli projektidirektori Allan Remmelkoore sõnul on töötajad ettevõtete jaoks suurim väärtus. „Rahvusvahelise haardega ettevõtetele on konkurents tööjõu Eestisse meelitamiseks karm ning Arterisse tahame luua keskkonda, mis seda eesmärki toetaks. Kvartalis asuvad ettevõtted saavad oma välismaistele spetsialistidele võimaldada nii lühi- kui ka pikemaajalist elukeskkonda Tallinna ühel aktiivseimal tuiksoonel. Rõõm on seda pakkuda koostöös Bob W-ga, kelle rahvusvaheline kogemus ja oskusteave võimaldavad Arteri üürikortereid opereerida parimal moel ning tagada kvaliteetne teenus meie partneritele,“ lisas Remmelkoor.

„Meil on hea meel olla osa maamärgilisest arendusprojektist Tallinnas, kus saame presenteerida oma kohalikke teadmisi ning fookust disainile. Lisaks ei suuda ma Bob W jaoks paremat partnerit välja mõelda kui Kapitel. Jagame selgelt samu väärtusi jätkusuutlikkuses, teades, et Arter kvartalit arendatakse rahvusvahelise BREEAM Excellent sertifikaadi kohaselt,“ kommenteeris koostööd Bob W arendusdirektor Taavi Pettai.

Liivalaia ja Juhkentali tänava nurgal asuv Arter kvartal koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Kokku 38 000 m² üüripinnaga kvartalisse tuleb 29 000 m² kõrgekvaliteedilist büroopinda, 6000 m² erinevaid toitlustus- ja teeninduspindu, sealhulgas 28. korrusel asuv katuseterrassiga restoran ning 3000 m² üürikortereid. Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajadust katavad energiavaiad ja kaugjahutus. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti.

Kvartalisse tuleb kokku 470 parkimiskohta, autopesula ja Eesti suurim – enam kui 100 kohaga jalgrataste siseparkla koos jalgrataste pesu- ja hooldusala ning jalgratturite riietus- ja duširuumidega. Kogu kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, sealhulgas uus Veski tänav ja uuendatud Imanta tänavalõik, mis tagavad turvalise ja rahuliku liiklemise kvartali ümbruses.

Kapitel (www.kapitel.ee) on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille portfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P. Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Kapitel Logistics OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.

Soomes asutatud rahvusvahelise majutusettevõtte Bob W (www.bobw.co) portfelli kuulub täna 16 korterhotelli Eestis, Soomes, Inglismaal, Hispaanias ja Norras ning koostöölepingutega on kaetud Euroopas enam kui 1700 korterit. Bob W ärimudel ühendab oma säästvalt juhitud projektides hotelli kvaliteedistandardi ja üürikorteri kodususe. Euroopa tippkinnisvara-investorite ja riskikapitalistide (sealhulgas NREP, Tesi, Kaamos ja byFounders) rahastusel arendab ettevõte tehnoloogiat, et pakkuda igale külalisele kohalikku kontaktivaba viietärnilist kogemust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika