E.L.L. Kinnisvara: Ülevaade kontserni 2016. aasta majandustulemustest

E.L.L. KinnisvaraE.L.L. Kinnisvara kontserni 2016. aasta majandustulemused olid ettevõtte juhtkonna hinnangul ootuspärased – kontserni müügitulu püsis mullusel tasemel ehk 42 miljoni euro juures ning puhaskasum oli 17,7 miljonit eurot. 2016. aastal jätkas ettevõte nii portfellis olevate projektide arendamist kui töötas uute arendusprojektide käivitamise nimel.

Ettevõte väärtustab pikaajalisi suhteid oma üürnikega nii büroohoonetes kui kaubanduskeskustes. Eesmärgiga hoida portfellis oleva kinnisvara väärtust ja pakkuda üürnikele paremat ärikeskkonda, arendab E.L.L. Kinnisvara järjepidevalt oma portfellis olevat kinnisvara. 2016. aasta puhul võib välja tuua Vilniuse Panorama keskuses teostatud parkimiskorruste ehitustööd, Tallinna Viru Keskusesse ja Riia Spice keskusesse paigaldatud LED ekraanid. Klientide mugava ligipääsu ja parkimiskohtade arvu suurendamise eesmärgil rajati 2016. aasta lõpus Riia Spice Home kaubanduskeskuse kõrvale täiendav paarisajakohaline väliparkla. Koostöös rahvusvahelise arhitektuuribürooga valmis analüüs Spice kaubanduskompleksi laiendamiseks ning uuendamiseks, täpsem tegevusplaan ja ajakava selgub 2017. aasta jooksul. Tallinnas asuvasse Sõpruse Ärimajja rajati koostootmisjaam, mis on energiaefektiivne, keskkonnasõbralik ning kaasaegne lahendus elektri- ja soojusenergia koostootmiseks, vähendades üürnike kõrvalkulusid. Tallinnas asuvas Delta Plaza büroohoones teostati peasissekäigu ümberehitustööd. Nordic Hotel Forumis uuendati konverentsiala ning peasissekäiguks paigaldati funktsionaalsem pöörduks, Tallink Express Hotellis uuendati restorani.

2016. aastal jätkusid Vilniuses Narbuto tn 5 büroohoone ehitustööd, Panorama kaubanduskeskuse vahetus läheduses asuv uus A-klassi büroohoone valmib 2017. aasta keskel. 2017. aasta aprilli lõpu seisuga on üle poole hoone pinnast üürilepingutega kaetud, büroohoone ankurrentnikuks on kindlustusettevõtte If P&C Insurance.

Ettevõte jätkas uute arendusprojektide ettevalmistustöödega. Lätis Riias asuv Skanstese projekt koosneb viiest büroohoonest (kokku ligi 45 000 m² üüripinda) ja parkimismajast. Esimene arendusetapp hõlmab kahte omavahel ühendatud büroohoonet (kokku ligi 28 000 m² üüripinda ja maa-alused parkimiskorrused) ning selle projekteerimistööd plaanitakse lõpetada 2017. aasta lõpus, misjärel on plaanis alustada ehitustegevusega.

Eestis jätkus aktiivne ettevalmistustöö Liivalaia ja Juhkentali tänava nurgal asuva multifunktsionaalse kvartali arendamiseks. Arendusprojekt hõlmab kahte ärihoonet (üle 40 000 m² üüritavat A-klassi büroo- ja äripinda ) ja üht eluhoonet (ligi 50 korterit) ning neid ühendavat parkimismaja. 2016. aasta sügisel esitati Tallinna linnale projekteerimistingimuste avaldus, linna poolt väljastatavate projekteerimistingimuste alusel viiakse 2017. aastal läbi rahvusvaheline kutsutud arhitektuurivõistlus ning alustatakse projekteerimistöödega. Lisaks jätkas ettevõte arenduskontseptsiooni väljatöötamist Linnahalli kõrval paiknevale Kalasadama tn 10 ning Lasnamäel asuval J. Smuuli tee 1 kinnistule.

E.L.L. Kinnisvara eesmärk on arendada funktsionaalseid ärikeskkondi, mis sobituvad linnaruumi ja loovad täiendavat avalikku ruumi. Kogu arendusprotsessi keskmes on inimene: büroohoonete üürnike töötajad ja külastajad, ümbruskonna elanikud ja hoonete külastajad. Ettevõte lähtub oma arenduses pikaajalisest strateegiast, millest tulenevalt seatakse arendustele väga kõrged kvaliteedi- ja jätkusuutlikkuse nõuded, et kinnisvara väärtus püsiks pikka aega. Lisaks kinnisvara arendamisele täidab ettevõte ka omaniku ja haldaja rolli, kus lähtub samuti inimkesksest lähenemisest: eesmärk on pakkuda terviklahendusi, teenuseid ja kogemusi, mis aitavad E.L.L. Kinnisvara poolt arendatud ja omatud büroohoones asuvatel ettevõtetel oma äri kasvatada.

E.L.L. Kinnisvara AS-i peamiseks tegevusalaks on ärikinnisvaraportfelli juhtimine ja uute projektide arendamine. E.L.L. Kinnisvara tegevuspiirkonnaks on Baltikum ning äritegevus toimub peamiselt kolme riigi pealinnades. Oleme Baltimaade suurimaid erakinnisvaraomanikke: 2016. aasta lõpu seisuga kuulus me portfelli üheksa ärihoonet üüritava kogupinnaga ligikaudu 184 000 m²: kaks büroohoonet (25 000 m²), kolm hotelli (762 tuba, 39 000 m²) ning neli kaubanduskeskust (120 000 m²). Kontserni Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetes töötas 2016. aasta lõpu seisuga kokku 48 töötajat.

2016. aastal pälvis E.L.L. Kinnisvara Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldataval ettevõtluskonkursil Eesti konkurentsivõimelisima kinnisvaraettevõtte tunnustuse. 2016. aastal panustas E.L.L. Kinnisvara ühiskonda erinevate koostööprojektide kaudu. Ettevõte toetas 2016. aasta lõpul SOS Lasteküla Kohtla-Järvele rajatavate kodude soetamist ja kordategemist, kuhu saab elama asuda neli uut peret ehk 24 last. Eesti Tennise Liidu kaudu toetas ettevõte noortekoondiste mängijate arengut. 2016. aastal alustas E.L.L. Kinnisvara koostööd Eesti Kunstiakadeemia (EKA) arhitektuuriteaduskonnaga, kes alustab koostöölepingu raames Tallinna linnaehituslike visioonide ja ruumiliste tulevikustsenaariumite uurimisele keskenduvat suurprojekti „Lõpetamata linn“.

Ülevaade kontserni 2016. aasta majandustulemustest

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika