Merko lõpetas kohalike poolt kauaoodatud Peetri Selveri ehitustööd

Merko Ehitus Eesti lõpetas lühikese ehitusperioodi jooksul valminud Peetri Selveri keskuse ehitustööd  ja kohalike poolt kauaoodatud kauplus avati täna.

„Kuna ehitustööd olid planeeritud väga lühikesele ajaperioodile, oli eriti oluline iga töölõigu tähtaegne valmimine, et ühe töövõtu hilinemine ei muudaks kogu objekti valmimise lõpptähtaega. Tänu operatiivsele objektimeeskonnale ning väga heale ja konstruktiivsele koostööle tellijaga õnnestus meil kenasti tagada eesmärk ning Selver sai hoone õigeaegselt klientidele avada,“ ütles  Merko Ehitus Eesti projektijuht Aimar Läänaru.

„Juhtub harva, et potentsiaalsed kliendid uurivad kaupluse valmimisaega juba aastaid enne ehitustegevuse algust,“ rääkis Selveri keti juht Andres Heinver, et tegu on ühe oodatuima Selveriga 18-aastase tegutsemisaja jooksul. „Lisaks kohalikele teeb kauplus elu hõlpsamaks ka kõigil neil, kes liiguvad sageli Tallinn-Tartu maanteel, sest pood jääb mugavalt Tallinna poolt väljujatele paremat kätt.“

„Peetri Selveri ehitusele eelnenud perioodil teostatud ehitusgeoloogilise uuringu aruande kohaselt võis pinnasevee tase teatud perioodil tõusta kuni pool meetrit. Tegelikkuses ei osutunud pinnasevee tase ehitustööde käigus õnneks nii kõrgeks ja suuri takistusi ei tekkinud, ent kohati tuli siiski pinnasevee pumpamisega tegeleda,“ selgitas Aimar Läänaru.

Ehitusele eelnesid 2013. aasta märtsis teostatud vajalikud raietööd, pinnase koorimistööd ja paekivi piikamis- ja väljakaevetööd. Merko Ehitus Eesti ehitas Peetri Selveri hoone koos seda teenindavate tehnosüsteemidega: ventilatsioon, jahutus, küte, gaasikatlamaja, veevarustus, kanalisatsioon, tugev- ja nõrkvoolupaigaldis. Hoone on projekteeritud madalvundamentidega, postid ja talad on raudbetoonist, katusefermid terasest. Büroo osas on monteeritavatest õõnespaneelidest vahelaed, katuslagi baseerub kandval profiilplekil ja välisseinteks on kergpaneelid.

Peetri Selveris on ligi 6000 ruutmeetrit üldpinda, millest üle 3000 ruutmeetri on müügisaal. Lisaks Selverile asub keskuses Hesburger ja Subway, Coffee In, apteek, lillepood, lemmikloomakauplus, ilusalong, postkontor ja pakiautomaadid, öko- ja loodustoodete kauplus, keemiline puhastus ja kingsepp. Keskuse kõrval asub uus Neste automaattankla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 15 = 24

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!