Metsaomanik ootab Vabariigi Valitsuselt õiglast looduskaitset

Eesti ErametsaliitEesti Erametsaliit, mille liikmete omandis on rohkem kui veerand Eesti erametsamaast, võttis oma tänasel üldkoosolekul vastu avaliku pöördumise.

Eesti Erametsaliit kutsub Vabariigi Valitsust üles kiiresti lahendama kaua eksisteerinud põhiseadusega vastuolus oleva probleemi, kus looduskaitselisi piiranguid maaomandile kehtestatakse ilma õiglase ja kohese hüvitiseta. Aastaid on kestnud olukord, kus riik ei maksa hüvitist väljaspool Natura 2000 asuvatel kaitsealadel ja looduskaitseliste maade väljaost eeldab omanikult kuni 10 aastast ootamist.

Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Ants Eriku hinnangul kahjustab selline olukord nii looduskaitse mainet kui usku õigusriigi toimimisse. „Küsimus on poliitilises tahtes,“ lisas ta.

Eesti Erametsaliidu üldkoosolek tegi ka konkreetseid ettepanekuid rahaliste vahendite leidmiseks. Pakuti välja, et riigimaade müügist 50% läheks looduskaitseliste maade ostu nimekirja nõuete rahuldamiseks.

Samuti tehti ettepanek, et osa RMK kasumist, mis on tekkinud seoses asjaoluga, et RMK on saanud ca 200 000 ha põliseid talumaid majandamiseks, eraldatakse iga aasta piisav summa looduskaitseliste piirangute hüvitamiseks.

Eesti Erametsaliit on pöördunud ka õiguskantsleri poole nimetatud küsimuses põhiseadusliku vastuolu tuvastamiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika