NIB annab laenu uue meditsiinilinnaku jaoks Tartus

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Tartu Ülikooli Kliinikum kirjutasid alla 21 miljoni euro suurusele laenulepingule uue meditsiinilinnaku ehitamiseks Tartus.

Selle 17-aastase tagasimaksetähtajaga laenuga rahastatakse onkoloogiakeskuse, sisehaiguste kliiniku ja silmakliiniku, südamekirurgia osakonna ja endoskoopiakeskuse, patoloogiateenistuse, ühendlabori ja haiglaapteegi ehitust. Ehitatavate rajatiste üldpind on ligikaudu 39 000 ruutmeetrit.

Projekt on suunatud praegusel hetkel mööda linna laiali olevate haiglaüksuste koondamisele ühe katuse alla. Projekt sai alguse 2004. aastal ja peaks olema välja arendatud 2015. aastaks, mil uus linnak ametlikult avatakse.

“Kliinikumile laenu andes loodame me, et ravitegevuse suurem tõhusus avaldab positiivset mõju ühiskonna ja majanduse üldisele konkurentsivõimele. Samuti ootame me, et kliinikumi infrastruktuuri uuendamine ergutab sealset teadus- ja innovatsioonitegevust,“ selgitas NIB president ja tegevjuht Henrik Normann.

Tartu Ülikooli Kliinikum on Eestis peamiseks meditsiinialase õppe- ja teadustöö baasiks. Sihtasutusena oma praegusel kujul asutati Tartu Ülikooli Kliinikum 1988. aastal Eesti Vabariigi, Tartu Ülikooli ja Tartu linna poolt mitmete haiglate koondamise tulemusel.

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) on multilateraalne finantsinstitutsioon; NIB omanikud on kaheksa riiki: Eesti, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani. Pank finantseerib era- ja avaliku sektori projekte nii liikmesriikides kui ka väljaspool. Põhjamaade Investeerimispangal on kõrgeim võimalik krediidireiting AAA/Aaa, mis on pangale omistatud juhtivate reitinguagentuuride Standard & Poor’s ja Moody’s poolt.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC