Pärnumaal Tahkuranna vallas algas Lottemaa ehitus

Novembri alguses sõlmisid Lottemaa teemapark OÜ ja Eventus Ehitus OÜ lepingu Leiutajate küla rajamiseks Pärnumaale Tahkuranna valda. Lepingu maksumuseks on 4,34 miljonit eurot, ehitustööd algasid esmaspäeval ja teemapark valmib järgmise aasta suveks.

Ehituslepingu sõlmimine on lõpuks andnud Lotte raamatute autoritele Heiki Ernitsale ja Janno Põldmale kindluse, et mitu aastat edasi lükkunud projekt tegelikkuses realiseerub. Ehitustööd on rahaliselt projekti kalleim etapp, kuid autorite unistuste realiseerumiseks on vajalik veel palju tegevusi: käimas on Lottemaa mööbli ja atraktsioonide hanked, töötajate värbamine, erinevate näitetruppidega koostöölepete sõlmimine ja paljud teised tegevused.

Lottemaa Teemapark OÜ juhatuse liige Rein Malsub kinnitas, et Lottemaa hakkab kindlasti erinema teistest Eestis tegutsevatest teemaparkidest just oma suuruse, atraktsioonide rohkuse ja seotuse üle konkreetsete raamatute ja animafilmidega. „Võrdlus Soomes tegutseva Muumimaa või Rootsi Astrid Lindgreni maaga on asjakohane, samas on siiski ka erinevusi ja ennekõike selles, et rõhk pannakse külastajate kaasatusele Leiutajateküla igapäevaellu. Lottemaa ei ole mitte niivõrd muuseum, kuivõrd koht, kus külastajad saavad ise külaelanike tegevustes kaasa lüüa.“

Ehituse peatöövõtja Eventus Ehitus OÜ juhatuse liige Lauri Kaska:“Meie jaoks ei ole tegu kindlasti lihtsa ehitusega – muuta kunstnike poolt animafilmides loodud muinasjutumaailm reaalsuseks on paras väljakutse. Eventus Ehitus ei näe Lottemaa rajamist mitte ainult ärilise projektina, vaid kindlasti märkimisväärse panusena Eesti elusse tervikuna,“ lisas ta.

Lottemaa teemapark paikneb 17,9 hektarilisel territooriumil 7 kilomeetri kaugusel Pärnu linnapiirist, kompleks hakkab koosnema enam kui kümnest hoonest.

Lottemaa rajamise ja käivitamise maksumuseks on prognoositud ca 7 miljonit eurot, millest 4,4 miljoni euro ulatuses finantseerib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja 0,28 miljonit eurot Pärnumaa omavalitsused. Ülejäänud raha tuleb erainvestoritelt. Aastaseks külastajatearvuks prognoositakse 80 000, seejuures ligi 30 000 välisturisti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC