Pärnus avatakse uus moodulmajade tehas

Eesti üks edukamaid element- ja moodulmajade tootja Harmet OÜ avab Pärnus uue tehase.

30. jaanuaril avatakse Pärnus Harmeti uus tootmisüksus, mille planeeritav toodangu maht on 15-20 miljonit eurot aastas. Prognooside kohaselt tagab 10 000 ruutmeetril paiknev tehas koos teiste olemasolevate Tutermaal ja Sauel asuvate tehastega, ettevõtte tootmisvõimsuseks 35-40 miljonit euro eest toodangut aastas.

Pärnumaa ühe suurima tööandja Harmet OÜ juhatuse esimehe Toomas Kalevi sõnul on seni enamus ettevõtte toodangust moodustanud ajutiste hoonete püstitamiseks mõeldud ruumelemendid. Tootmise suuremale pinnale kolimine võimaldab oluliselt suurendada moodulitest püstitatavate statsionaarsete korrusmajade püstitamise võimekust.

“Harmeti üheks konkurentsieeliseks paljude teiste Eesti tootjate ees on meie tootmisvõimsus, mis võimaldab meil teostada suuremamahulisi projekte,” ütles Toomas Kalev.

OÜ Harmeti põhituruks on Põhjamaad, kuhu eksporditakse täna 90% firma toodangust. 2013. aastal müüdi 61% Rootsi, 21% Soome, 10% Eesti, 6% Norra ning 2% Taani turule.

Tänu omavalitsustes moodullasteaedade ja –koolide kasutuselevõtmisele on Harmet viimasel aastal müünud oma toodangut ka koduturule. “ Eelmisel aastal tootsime moodulid kaheksa Eesti lasteaia tarbeks,” lisas Kalev.

OÜ Harmet on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis asutati 1997. aastal. Ettevõte toodab erinevaid moodulehitisi, ehitussoojakuid ning metallkonstruktsioone. Viimase kuue aasta jooksul on Harmet OÜ aastakäive kasvanud seitse korda 22 miljoni euroni aastal 2013. Ettevõte annab tööd ligi 300 inimesele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC