Pindi Kinnisvara: Kinnisvaraindeks hakkas langema

Pindi KinnisvaraEelmise aasta lõpus uusi rekordeid teinud Pindi hakkas jaanuaris langema – põhjuseks pole mitte sisuline hinnalangus, vaid uusarenduste asjaõiguslepingute osakaalu vähenemine, mis statistikat varem moonutas.

Eesti 17 suurema linna korterite keskmine tehinguhind langes jaanuaris 3% võrra ning jäi pidama hinnatasemel 1759 €/m², tehingute arv langes aga rohkem.

Detsembris oli korterite keskmist hinda seirav Pindi korrigeeritud andmetel 1822 €/m². Kui detsembris tehti indeksilinnades 1486 korteriomandi tehingut, siis 2021. aasta jaanuaris oli see 1296.

Võrdluseks – 2020. aasta jaanuaris tehti indeksilinnades 1235 korteriomandi tehingut.

Pindi juhatuse liige Peep Sooman ütles, et turu normaliseerumist ja tegelikku nõudluse ning pakkumise suhet näeme kõige varem aprillis-mais. „Praegu domineerivad turul tehingud, mida lükati eelmise aasta kevad-suvise koroonapaanika ajal edasi ehk sisuliselt jookseb vesi paisu tagant välja. Paar kuud veel ja saame selgeks, milliseks tegelik nõudlus kujuneb,“ lisas Sooman.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2020 on 3 protsenti madalam. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 182 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui 15 aastase ajaloo.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest