Pindi Kinnisvara: Pindi Indeks prantsatas alla, tehingute arv langes

Pindi KinnisvaraKorterite ruutmeetrihinda seirav Pindi Indeks langes juulis 5,4% võrra, tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks oli 1370 eurot ruutmeetri kohta. Juunis oli antud suurus korrigeeritud andmetel 1448 €/m².

Kui tänavu juunis tehti indeksilinnades 1404 korteriomandi tehingut, siis juulis oli tehingute arv 1240. Võrdluseks- 2017. aasta juulis tehti indeksilinnades 1157 korteriomandi tehingut.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman sõnas, et tavapäratult pikk kuumalaine mõjutas tarbijate käitumist. „Ega ostjad turult kadunud ei ole, kuid palava ilmaga mõeldakse pigem, kust saada jahedat jäätist või toop külma õlut ning suurte numbrite liitmine-lahutamine lükatakse jahedamasse perioodi,“ lausus ta.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2017 on indeks languses 10 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 119 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui kümne aastase ajaloo.

http://www.pindi.ee/2018/08/10/pindi-indeks-prantsatas-alla-tehingute-arv-langes/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus