Rahandusministeerium: Kärdla riigimaja saab uue hoone

RahandusministeeriumValitsus kiitis tänasel kabinetinõupidamisel heaks riigimajade projekti raames Kärdlasse uue hoone ehituse. Aastaks 2026 on plaanis rajada riigimajad 13 maakonda.

Riigimajad luuakse maakonnakeskustesse avalike teenuste osutamiseks. Samas suurenevad kaugtöö võimalused ja paindlikkus üle Eesti, sest majadesse tulevad ka riigiasutuste universaalsed kontoritöökohad.

„Riigimaja tagab selle, et ei pea jooksma erinevate hoonete vahel, et saada riigilt tuge, abi või nõu. Nii säästame aega, korraldame teenuseid paindlikumalt ja majandame kinnisvaraga mõistlikumalt. Tuletan meelde, et riigimajade rajamine on üks osa riigireformist,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Riigimajadega tuleme inimestele lähemale – lisaks e-teenustele on oluline hoida ka otsesuhtlust.“
Minister märkis, et riigimaja hoone valikul arvestatakse maakonnakeskuse eripära, ligipääsetavust, senist teenuste korraldamist ja tulevikuperspektiivi. Samuti analüüsitakse kinnisvara olukorda ja pikas vaates hoonega seotud kulusid. „Iga riigimaja on rätsepatöö, mis valmib koostöös kohaliku omavalitsusega kogukonna vajadusi arvestades,“ lisas Aab.

Erinevate kohtumiste, arutelude ja ettevalmistustööde käigus on selgunud, et Kärdla puhul on kõige mõistlikum rajada uus hoone. Ministri sõnul kaaluti Kärdla riigimaja planeerimisel kaheksa erineva asukoha vahel. „Kõige sobivam riigimaja asukoht on Kärdla kesklinnas olev endine turuplats, aadressil Hiiu 1a. Selle kinnistu saab ühendada keskväljakuga, et soodustada kaasaegsemat elukeskkonda,“ ütles minister. „Keskväljaku ääres paiknevad Hiiumaa vallavalitsus, teenindus- ja ärihooned. Uus riigimaja sobitub juba toimivasse linnakeskkonda ning nii kohaliku omavalitsuse kui riigiteenuste osutamiseks luuakse tervik.“

Kärdla riigimajja on planeeritud üle 20 erineva riigiasutuse ja kaheksa ministeeriumi 44 töötajat. Riigimajja rajatakse asutuste ühine klienditeenindusala, kus on infotöötaja, kliendiarvutid, klienditeenindusletid ja vestlusruumid. Kärdla riigimaja rajamiseks on planeeritud investeeringuid kokku 2,2 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Möödunud aastal viidi läbi Kärdla riigimaja asukoha analüüs koostöös kohaliku omavalitsusega. Uue hoone arhitektuurikonkurss on kavas läbi viia sel aastal. Projekteerimistöödega on plaanis alustada 2022. aastal ning hooned ehitatakse 2023. aastal. Kärdla riigimaja avatakse 2024. aasta alguses.

Riigimajad on valminud Viljandis (2019), Rakveres (2020) ja Jõhvis (2020) riigimaja keskkonnamaja. Töös on Rapla, Jõgeva, Valga ja Paide riigimajad ning Viljandi ja Pärnu riigimajade keskkonnamajad. Ajakava on paigas Põlva, Pärnu, Jõhvi, Kuressaare, Võru ja Haapsalu riigimajade rajamiseks. Riigimajade loomisel investeeritakse maakonnakeskuste hoonetesse ligikaudu 37 miljonit eurot. Hooned on kavas valmis ehitada 2026. aasta lõpuks.

Joonis: Riigimajade valmimise ajagraafik kuni 2026. aastani.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika