Rahandusminsteerium: Palgakasv püsib tugev

RahandusministeeriumPalgakasv püsib jätkuvalt tugev, kuid aeglustus veidi juunikuu väiksema tööpäevade arvu tõttu. Tööjõupuudus hoiab palgatõususurveid tugevana ka lähitulevikus.

Statistikaameti andmetel oli käesoleva aasta II kvartalis keskmine brutokuupalk 1419 eurot, mis on 7,4 protsenti kõrgem, kui eelmise aasta II kvartalis. Palgakasv aeglustus veidi võrreldes I kvartali 7,9 protsendiga. Kuigi majanduskasvu tempo on muutumas mõõdukamaks ja sellega peaks raugema ka töötasude suurenemise tempo, mõjutas II kvartali palgakasvu aeglustumist oluliselt juunikuu kahe võrra väiksem tööpäevade arv võrreldes aastatagusega. See väljendus ka töötatud tundides, mis töötaja kohta vähenesid keskmiselt 1,9 protsendi võrra.

Tegevusalade lõikes on palgakasv laiapõhjaline. Suurematest tegevusaladest paistavad keskmisest kiirema palgakasvuga silma ehitus, veondus ning info ja side, kus majanduskonjunktuur on jätkuvalt hea. Palgakasv aeglustus oluliselt mäetööstuses ja energeetikas, mis oli põhjustatud põlevkivienergeetika keerulisest olukorrast.

Majanduskasvu aeglustumisel võib oodata ka palgakasvu aeglustumist, kuid madala tööpuuduse ning püsiva tööjõupuuduse tingimustes võib arvata, et palgasurved tõenäoliselt ei leevene.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 5 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine