Restaureerimistoetuse saab esitada 10. märtsini

TallinnTallinnalt saab taotleda toetust kultuurimälestiste, vanalinna muinsuskaitseala ja miljööväärtuslike alade hoonete ning planeeringutega määratud väärtuslike hoonete restaureerimiseks. Linn toetab nii hoonete konserveerimist, restaureerimist kui ka algsel kujul taastamist.

Abilinnapea Madle Lippuse sõnul on toetuse andmise eesmärk hoida ja arendada ajaloolisi linnapiirkondi ja hooneid kaasaegse elukeskkonnana. „Põhjus, miks miljööalad ja ehitismälestised on elukeskkonnana hinnatud, on sealne eriline ja hubane õhkkond. Olulisel määral loovad seda õhkkonda ajalugu väärtustavalt korrastatud hooned, kus restaureeritud on aknad ja uksed, traditsiooniliste materjalide ja värvidega ennistatud fassaadid. Et restaureerimine on sageli uutest lahendustest kallim, siis selle toetusega saamegi eraomanikele abiks olla,“ ütles Lippus.

2022. aastal eraldatakse taotlejatele restaureerimistoetusteks kokku 300 000 eurot. Toetuse maksimaalne suurus on 25 000 eurot ja toetuse maksimaalne määr kuni 75 protsenti toetatava restaureerimistöö maksumusest. Toetust antakse tööde teostamiseks, millega ei ole alustatud enne taotluse esitamist ja mis lõpetatakse hiljemalt tänavu 30. novembriks.

Toetuse taotlust saab esitada Tallinna Linnaplaneerimise Ametile kuni 10. märtsini Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonnas aadressil https://mittetulundus.tallinn.ee/iseteenindus.

Täiendav informatsioon restaureerimistoetuse kohta on leitav Tallinna teenuste veebilehel aadressil https://www.tallinn.ee/Teenus-Restaureerimistoetus

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine