Riigi Kinnisvara: Allkirjastati Viimsi riigigümnaasiumi ehituse peatöövõtuleping

Riigi Kinnisvara / RKASEile allkirjastasid Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) ehitusjuht ja ASi Merko Infra juhatuse liige riigigümnaasiumi ehituse peatöövõtulepingu. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Harjumaal.

Kuni 540 õpilasele mõeldud tänapäevane gümnaasiumihoone netopinnaga 4283,3 ruutmeetrit ehitatakse Harjumaale valda Haabneeme alevikku. Uus koolihoone on plaanis avada 2018. aasta sügisel.

RKASi ehitusjuhi Priit Püssi sõnul on kavandamise lähtekohaks võetud võimalikult väikese energiavajadusega hoone loomine, koolimaja kandekonstruktsiooniks on valdavas osas valitud CLT ehk ristkihtpuit. „Puit on taastuv loodusvara ning hoonete puidust ehitamise korral paisatakse õhku vähem -te ning kulutatakse vähem fossiilseid kütuseid kui näiteks betoonist ehitiste puhul. On tehtud uuringuid, mis tõestavad, et puidust hoones tunneb inimene ennast paremini,“ ütles Püss.

valla jaoks on tugev haridussüsteem väga oluline ja meie põhiprioriteet on haridusvõimaluste ja -kvaliteedi tõstmine. Uus riigigümnaasium rikastab ja mitmekesistab veelgi valla haridusvõrku ja haridusvõimalusi,“ ütles abivallavanem . „Oleme arvestanud, et Viimsi riigigümnaasium avatakse 2018. aasta septembrist. See tähendab, et hakkame tänases Viimsi Keskkoolis ümberkorraldusi tegema, et järgmise aasta sügiseks on Viimsi Keskkoolist saanud tugev 9-klassiline põhikool ning edaspidi keskendume tugeva põhihariduse andmisele Viimsi Koolis. Ma loodan, et hoone valmimisel tekib hea riigi, valla ja kohalike haridusasutustega, et avardada Viimsi ja naaberpiirkondade noorte võimalusi haridusteel.“

Hoone projekteerimisel on kasutatud ehituse infomudelite tehnoloogiat (BIM – Building Information Modelling), mille käigus hoone näitlikustatakse ruumiliselt. Hoonesimulatsioon võimaldab paremini hinnata projekteeritava hoone tulevast energiavajadust ja halduskulusid ning kasutusmugavust. RKASi BIMi projektijuhi Silver Aderi sõnul on BIM eluline näide digiehituse juurutamisest. „Boston Consultingu hinnang aastaks 2025 ütleb, et siis annab täielik ehituse digitaliseerimine iga-aastaselt 13-21 protsenti kokkuhoidu planeerimis-, projekteerimis- ja ehitusfaasis ning 10–17 protsenti käitamisfaasis. RKAS tegeleb juba aastaid BIMi juurutamisega ning seda tehnoloogiat oleme kasutanud näiteks ERMi, Rahvusarhiivi, Moskva saatkonna ning mitmete teiste ehitiste puhul,“ ütles Ader.

riigigümnaasiumi hoone arhitektuurilahenduseks valiti möödunud aastal ning OÜ ühine ideelahendus. Ehitustööde maksumuseks on ligikaudu 5,1 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Ehitustöid rahastatakse Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

171003 Viimsi Riigigümnaasium 1

171003 Viimsi Riigigümnaasium 2

171003 Viimsi Riigigümnaasium 3

171003 Viimsi Riigigümnaasium 4 riigigümnaasiumi hoone eskiisid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC