Riigi Kinnisvara: Keskkonnaameti Tartu kontor kolis tagasi vastselt remonditud majja Aleksandri tänaval

Riigi Kinnisvara / RKASKeskkonnaameti Tartu kontor kolis jaanuari lõpus tagasi oma endisele aadressile Aleksandri 14 värskelt renoveeritud majja. Remondi käigus uuendati hoone tehnosüsteeme, hoonesse ehitati lift ja majja toodi kaugjahutus, mis aitab reguleerida ruumide temperatuuri ka suvekuudel. Kogu ehitus läks maksma 1,75 miljonit.

Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra ütles, et remondijärgselt muutusid töötingimused mugavamaks ja töökeskkond paremaks. „Meil on üle Eesti 31 kontorit ja oleme muu hulgas sihiks seadnud, et kinnisvara peab toetama asutusesisest koostööd. Kolisime ka Tartus oma varasemasse kontorisse tagasi palju ühtsema asutusena,“ viitas Vakra faktile, et järelevalve, varasem Keskkonnainspektsioon ning elusloodust ja keskkonnakasutust korraldav valdkond liitusid üheks riigiametiks alles pisut enam kui aasta tagasi.

Vakra lisas, et üks olulisemaid töid maja juures oli ventilatsioonisüsteemi uuendamine, sest see aitab otseselt hoida meie töötajate tervist,“ sõnas Vakra.

„Keskkonnaameti Tartu hoone on hea näide sellest, kuidas ligi 40-aastase elukaarega hoonele saab anda tehnosüsteemide põhjaliku uuenduskuuriga uue elutsükli. Lisaks on rekonstrueerimisega uuendatud töökeskkonna ruumiprogrammi ning ümberehitusega Keskkonnaametile vajalikke tööruume juurde rajatud,“ sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

Hoone projekteerijaks oli Projektibüroo OÜ, arhitekt Andres Kask, ehitaja KRC Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teostas Infragate Eesti AS.

Keskkonnaameti Tartu kontorisse pääseb Aleksandri tänava poolsest uksest. Arvestades praegust viirusolukorda palume klientidel kontori külastamiseks aeg eelnevalt kokku leppida. Seda saab teha aadressil info@keskkonnaamet.ee või klienditoe telefonil 662 5999. Kõik teenused on mugavalt kättesaadavad ka veebis. Klienditoe telefonil aitame kodanikke tööpäevadel üheksast neljani. Teateid keskkonnarikkumistest ja -juhtumitest ootame endiselt ööpäevaringselt riigiinfo telefonile 1247.

Keskkonnaametil on üle Eesti kokku 31 kontorit enam kui 500 töötajaga. Ameti ülesanne on loodus-, keskkonna- ja kiirguskaitse ning keskkonnajärelevalve korraldamine riikliku keskkonnapoliitika elluviimiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine