Rimi Baltic alustab tegevust Eestis, Lätis ja Leedus

Täna alustab kolmes Balti riigis tegevust Rimi Baltic AB. Firma omanikeks on võrdselt 50 protsendiga Kesko Groupile kuuluv Kesko Food Ltd ja Rootsi ICA Groupile kuuluv ICA Baltic AB. Osapooled allkirjastasid täna lõplikud lepingud ühisfirma moodustamiseks ning oma senise toidukaubandus- ning jaotustegevuse ühendamiseks Eestis, Lätis ja Leedus.

Kokkuleppe tulemusena tekib Balti toidukaubandusturule uus tugev ettevõtte. Kesko Foodi ja ICA Balticu summeeritud neto müügikäive 2004. aastal Balti riikides oli ligikaudu 690 miljonit eurot. Riias asuva peakontoriga ühisfirmas hakkab Eestis, Lätis ja Leedus tööle kokku ligi 8300 töötajat.

“Meie eesmärgiks on saada turuliidriks ja laiendada kaupluste ketti kõigis Balti riikides. Me pakume tarbijatele Eestis, Lätis ja Leedus kõige moodsamates kauplustes soodsate hindadega laias valikus toidu- ja tarbekaupu,” ütles Rimi Balticu peadirektor Antonio Soares.

Rimi Baltic opereerib hüpermarketeid, supermarketeid ja discounter-tüüpi kaupluseid. Hetkel on ühisfirmal ligikaudu 160 kauplust, kuid kaupluste ketti on plaanis arendada ja laiendada kõigis riikides, kus firma tegutseb. Ühisfirma eesmärgiks on saavutada kolme aastaga piirkonnas turuliidri positsioon ja 25-protsendiline turuosa. Rimi Baltic plaanib jõuda positiivse tegevuskasumini aastal 2007.

Ühisfirma hüpermarketid põhinevad ICA Rimi kaupluste kontseptsioonil, millest lähtudes kujundatakse sel kevadel ringi kõik seni Kesko Foodi poolt opereeritud Citymarketid Eestis ja Lätis. Kauplusteketi nimeks saab Rimi Hüpermarket. Supermarketid hakkavad tegutsema Rimi nime all ja põhinevad ICA Rimi supermarketite kontseptsioonil. Discounter-tüüpi kauplused põhinevad Kesko Foodi Säästumarketi ja SuperNetto kontseptsioonidel ning jätkavad tegutsemist Säästumarketina Eestis ning SuperNettona Lätis. Plaanis on laiendada SuperNetto ketti Leetu, kus ühinenud firmad ei ole senimaani discounter-tüüpi kaupluseid opereerinud . Kõik Rimi Balticu kauplusteketid pakuvad ka oma kaubamärkidega tooteid, mis on jaoks kõige soodsamate hindadega.

Kõigis kolmes Balti riigis asuvate ühisfirma jaotuskeskuste juhtimiseks luuakse ühine logistika- ja jaotusorganisatsioon, mille keskne üksus asub Riias ja kohalikud üksused Tallinna ning Vilniuse lähistel.

ICA Baltic AB praegune peadirektor Antonio Soares on määratud Rimi Baltic AB peadirektoriks ja Kesko Foodi Baltikumi operatsioonide asepresident Seppo Hämäläinen asub tööle Rimi Baltic AB peadirektori asetäitjana. ICA Baltic AB finantsdirektor Ton Nolet on määratud ühisfirma finantsdirektoriks.

Ühisettevõtte nõukogu esimees on Kesko Foodi president Kalervo Haapaniemi ja nõukogu aseesimees ICA president Kenneth Bengtsson. Nõukogu juhivad Kesko Foodi and ICA esindajad vaheldumisi üheaastaste perioodidena.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest