RKAS otsib Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde projekteerijat

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde projekteerimise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 18. augustini. Ehitustegevusega on plaanis alustada ja piiripunkt ning jalgteesild ajakohastada 2014. aastal.

Eesmärgiks on naabrus-ja partnerlusinstrumendi -Läti-Vene piiriülese koostöö programmi 2007-2013 raames rekonstrueerida Narva linnas asuv Narva-2 piiripunkt ning Eesti Vabariiki ja Vene Föderatsiooni ühendav Parussinka jalgteesild. Sellega soovitakse saavutada olemasolevas piiripunktis maksimaalne läbilaskevõime, arvestades piiripunkti asumist linnaruumis ning laiendamise piiratud võimalusi.

Piiripunkt Narva-2 asub kahekorruselises rekonstrueeritud hoones Narva jõe kaldal endise Kreenholmi Manufaktuuri sissepääsuvärava naabruses. Piiriületus Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel üle Narva jõe toimub 1980. aastal ehitatud Parussinka jalakäijate silla kaudu. Sild on 10-avaline lihttala sild kogupikkusega 184,5 meetrit.

Antud programmi raames rekonstrueeritakse Narva-2 piiripunkti tänapäevastele nõuetele vastavaks ning lisatakse olemasolevale piirikontrolli funktsioonile ka tollikontrolli funktsioon. Rekonstrueeritakse olemasolev jalakäijate sild, rajades sillale galerii vältimaks kaupade ja isikute piiri- ja tollikontrollist kõrvale hoidmist. Samal eesmärgil rajatakse galerii ka piiripunkti ja jalakäijate silla vahelisele alale.

Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimine on osa -Läti-Vene piiriülese koostöö programmist, mille raames on plaanis rekonstrueerida 2014. aasta lõpuks Eesti poole pealt Narva piiripunktid (Narva-1 ja Narva-2) ning jalakäijate sild. Lisaks on hõlmatud projekti Venemaa vastavad partnerid ning sama projekti raames on planeeritud rekonstrueerida Ivangorodis asuvaid piiripunkte. Eesti poolel moodustab programmi eelarve kokku 4,7 miljonit eurot. See sisaldab vajalike uuringute ja projekteerimistööde läbiviimist, ehitust ning seadmete ja sisustuse hankimist.

Programmis on juhtpartneriks ning projekti juhib Siseministeerium.

Riigihange „Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde projekteerimine” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 145161. Pakkumiste esitamise aeg on 18. august kell 14.00.

One comment on “RKAS otsib Narva-2 piiripunkti ja jalgteesilla rekonstrueerimistööde projekteerijat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 2 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine