Riigi Kinnisvara AS otsib Narva piiripunkti rekonstrueerimistööde projekteerijat

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Narva kesklinnas asuva Narva-1 piiripunkti rekonstrueerimistööde projekteerimise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 25. aprillini. Ehitustegevusega on plaanis alustada ning piiripunkt ajakohastada 2014. aastal.

Eesmärgiks on Euroopa naabrus-ja partnerlusinstrumendi -Läti-Vene piiriülese koostöö programmi 2007-2013 raames rekonstrueerida Narva-1 piiripunkt ning riike ühendava Sõpruse silla jalakäijate ala. Sellega soovitakse saavutada olemasolevas piiripunktis maksimaalne läbilaskevõime, arvestades piiripunkti asumist linnaruumis ning laiendamise piiratud võimalusi.

Piiripunkt Narva-1 koosneb 3-st terminalist: sõiduautode/busside ja jalakäijate terminal (ehitatud 1994. aastal) ning veoautode terminal (ehitatud 1997. aastal). Piiripunkti ehitamisest alates on piiriületuste arv tõusnud märgatavalt ning on saavutanud praktiliselt maksimaalse läbilaske võime. Tuleb arvestada, et piiripunktide ressurss on kasutatud efektiivselt, kui mõlemal pool piiri asetsevate piiripunktide läbilaskevõime on võrdne ehk oma infrastruktuurilt, töökorralduselt ning inimressursiga kaetuselt on piiripunktid suhteliselt sarnased.

Täna on Narva-1 piiripunktis kaks sõidurada bussidele, kaks rada sõiduautodele ja neli rada jalakäijatele. Ivangorodis on eraldi busside terminal ja bussireisijaid on võimalik teenindada neljal rajal, kuus rada sõiduautodele ning kuus rada jalakäijatele.

Antud programmi raames soovitakse võimaluste piires laiendada piiripunkti. Laiendamine on komplitseeritud, kuna piiripunkt asub Narva linna ajaloolises kesklinnas, mida piirab ühelt poolt ajaloolise bastioni muldkeha, teiselt poolt linnuseesine park. Lisaks on vahetus läheduses linna peaväljak ( plats) ja elumajad. Osa rajatisi on muinsuskaitse all. See tähendab seda, et kõik laiendused saab teha vaid piiripunkti territooriumi sees. Olemasolev amortiseerunud jalakäijate terminal on kavas lammutada ning selle asemele ehitada uus.

Narva-1 piiripunkti on osa -Läti-Vene piiriülese koostöö programmist, mille raames on plaanis rekonstrueerida 2014. aasta lõpuks Eesti poole pealt Narva piiripunktid (Narva-1 ja Narva 2) ning jalakäijate sild. Lisaks on hõlmatud projekti vastavad partnerid ning sama projekti raames on planeeritud rekonstrueerida Ivangorodis asuvaid piiripunkte.

Programmis on juhtpartneriks ning projekti juhib Siseministeerium.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC