Algavad Narva maanteepiiripunkti ehitustööd

Riigi KinnisvaraRiigi Kinnisvara AS ja Oma Ehitaja AS allkirjastasid 6,68 miljoni euro suuruse lepingu Narva kesklinnas asuva maanteepiiripunkti rekonstrueerimiseks. Ehitustööde ettevalmistustega alustatakse tuleval nädalal ning tööd kestavad kuni järgmise aasta jaanuarini.

Ehitustööde eesmärk on muuta piiriületus Narva ja Ivangorodi piiripunktides inimeste jaoks kiiremaks ja mugavamaks. Piiri läbilaskevõime suureneb aasta lõpuks poole võrra ja sellega saavutatakse piiripunktide kesklinnalist asukohta arvestades maksimaalne läbilaskevõime.

„Narva piiripunkti uuendamine on selle regiooni arengu ja kogu Eesti majanduse seisukohast hädavajalik. Eesmärk on vähem kui aastaga suurendada oluliselt piiripunkti läbilaskevõimet ja muuta piiripunkt turvalisemaks ning piiriületus inimeste jaoks lihtsamaks ja mugavamaks,“ ütles siseminister Hanno Pevkur.

Piiripunkt Narva-1 koosneb kolmest terminalist – sõiduautode ja busside, jalakäijate ning veoautode terminalist. Piiripunktis on kaks sõidurada bussidele, kaks rada sõiduautodele ja neli rada jalakäijatele. Terminalihooned rajati 1990ndate esimeses pooles ning on amortis eerunud.

Piiripunktide ressurss on kasutatud täielikult vaid siis, kui mõlemal pool piiri asetsevate piiripunktide läbilaskevõime on võrdne. Täna on Ivangorodis eraldi busside terminal ja bussireisijaid on võimalik teenindada neljal rajal, kuus rada on sõiduautodele ning kuus rada jalakäijatele. Ehitustööde käigus on plaanis mõlema piiripunkti infrastruktuuri võimaluse piires ühtlustada.

„Riigi Kinnisvara ASi eesmärgiks antud projekti juures on esindada nii piiriületajate, kui ka piiripunktis töötavate ametnike huve saamaks parim võimalik piiripunkt ja me teeme kõik endast oleneva, et see nii ka oleks“ märkis Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

„Riiklikult olulise objekti ehitusfaasi jõudmise taga on hea koostöö Siseministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Maanteeameti, Narva linna ja Riigi Kinnisvara ASi vahel,“ lisas ta.

Narva-1 piiripunkti ehitustööd muudab keerukaks selle kesklinnaline asukoht, mida piirab ühelt poolt ajalooline Narva bastion ja teiselt poolt linnusepark. Piiripunkti vahetus läheduses on linna peaväljak ja elumajad. Osa rajatisi on muinsuskaitse all ning laiendustöid on võimalik teha üksnes olemasoleva piiripunkti piires.

Ümberehituse käigus lammutatakse 500 ruutmeetrine jalakäijate terminal ja selle asemele ehitatakse uus 1468 ruutmeetrine kaasaja nõuetele vastav terminalihoone.

Ehitustööde ajal on tagatud sujuv piiriületus, sellegi poolest tuleb inimestel arvestada ehitustöödest tingitud logistiliste muudatustega ja varuda piisavalt aega piiriületuseks.

Narva-1 piiripunkt rekonstrueeritakse Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi (ENPI) Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi 2007-2013 ning riigieelarvelistest vahenditest.

2

3

1

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC