Sakala keskuse projekt omandas keskkonda sobiva ilme

Linnaplaneerijate ja arendajate tulemusel on Sakala keskuse ümber- ja juurdeehituse projekt omandanud keskkonda sobiva vormi ja mahu.

Täna muudetud projektiga tutvunud abilinnapea Ülle Rajasalu, linnaarhitekt Igor Volkov ja teised linnaplaneerimise ameti juhtivametnikud leidsid üksmeelselt, et projekteerija on linnaplanerijate ja arhitektuurinõukogu märkuste ja ettepanekutega maksimaalselt arvestanud ning mahuka hoone olemasolevasse linnaruumi sobitamisega hästi hakkama saanud.

Rajasalu sõnul on arvestatud hoone projekteerimisel selle ümbritsevasse keskkonda sobitamisega nii liigenduste ja kõrguste kui ka fassaadimaterjalide valiku osas. “ on välja pakkunud aruka ja igati väärika lahenduse,” tõdes Rajasalu.

Abilinnapea sõnul on plaanis rajada maa-alune parkla nii rajatava uue Sakala keskuse kui ka teatriväljaku alla, umbes 650 parkimiskohta rahuldaks uusehitise vajadused ning leevendaks ühtlasi ka Estonia ja Eesti Draamateatri parkimisprobleeme. “Piirkonda tuleb vaadelda tervikuna, ennetamaks liiklus- ja parkimisprobleeme,” rõhutas Rajasalu. “Linna planeerimisel tuleb arvestada mitte üksnes ühe objekti, vaid kogu kvartaliga.”

Sakala keskuse AS Uus Sakala on vähendanud hoone mahtu rohkem kui 6000 ruutmeetri ehk varasemate eskiisprojektidega võrreldes ligi viiendiku võrra, kärpides mahu 33 000 ruutmeetrini.

sai hoone mahu vähendamise möödapääsmatusest aru ning viis mahu esialgse visiooniga kooskõlla,” ütles Rajasalu.

Rajasalu sõnul kaasaegset mitmekülgsete võimalustega kultuurikeskust täna Tallinnas ei ole. Oma poolehoidu rajatava kultuurikeskuse suhtes on tema sõnul väljendanud ka mitmed Eesti juhtivad kultuuritegelased.

“Mahu vähendamise nimel loobusime täielikult hotelli rajamisest ning mitmetest kommertspindadest,” ütles AS Uus Sakala juhatuse esimees Ilmar Kompus. “Samas oleme alles jätnud kõik planeeritud kultuuri- ja muud ühiskondlikud pinnad.”

Sakala uuendamise projekt näeb ette rekonstrueeritavasse hoonesse ja juurdeehitusse integreeritud kultuuri- ja vaba aja keskuse rajamise. Lisaks multifunktsionaalsele saalile on uude keskusesse planeeritud kobarkino, raamatu- ja muusikapood, kunstigalerii, uue meedia keskus, terviseklubi ja palju muud.

Sakala Keskusesse kolivad ka Eesti Filmi sihtasutus, Tallinnfilm ja mitmed teised kultuuriinstitutsioonid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC