Statistika: põhivarainvesteeringud

2009. a. I kvartalis tegid ettevõtted statistikaameti andmetel investeeringuid põhivarasse 8,5 miljardi krooni väärtuses. See on 10% võrra vähem kui aasta tagasi aasta esimeses kvartalis, mil investeeringute maht oli 9,4 miljardit krooni.

Investeeringud hoonete ja rajatiste ehitamissee ja rekonstrueerimisse kahanesid aastatagusega võrreldes veerandi võrra ning jõudsid käesoleva aasta esimeseks kvartaliks 2,3 miljardi krooni tasemele.

Üllataval kombel suurenesid investeeringud hoonete ja rajatiste soetamisse. Põhivarainvesteeringud hoonete ja rajatiste soetamisse suurenesid aastatagusega võrreldes 30% võrra tõustes 2,3 miljardi kroonini.

Vähenev põhivarainvesteeringute maht näitab ettevõtete ebakindlust tuleviku osas – ettevõtted ei julge teha investeeringuid.

Investeeringute äkilist suurenemist hoonete ja rajatiste soetamisse tuleb tõenäoliselt pidada mõne üksiku suurema tehingu läbiviimiseks. Vaevalt maksab sellele otsida seletust kinnisvaraturu pöördumisest languselt tõusule.

Ettevõtete investeeringud põhivarasse kvartalite lõikes, sh. hoonete ja rajatiste ja ning hoonete ja rajatiste soetamine, miljon krooni

Ettevõtete investeeringud põhivarasse kvartalite lõikes, sh. hoonete ja rajatiste ehitamine ja rekonstrueerimine ning hoonete ja rajatiste soetamine, miljon krooni

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC