Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas juulis 4%

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta juulis 680 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul mõjusid esimesed suvekuud tööstuskaupade kaupluste müügile hästi ja juulis suurenes nende müügitulu 7%. „Kõige enam ehk viiendiku võrra kasvas muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga,“ kommenteeris Tiigiste.

Müügitulu suurenes 7% veel posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes ning kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil), 6% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes ning 5% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes eelmise aasta juuliga võrreldes 6% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 2% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades).

Nii toidukaupade kaupluste müügitulu kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu suurenes eelmise aasta juuliga võrreldes 1%.

Juuniga võrreldes kasvas juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu 1%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga eelmise kuuga võrreldes 1%.

Selle aasta esimese seitsme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%.

aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud  andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest