Statistikaamet: Mais kasvas enim tööstuskaupade kaupluste müügitulu

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu mais 778 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 18%.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõi välja, et mais mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvu enim tööstuskaupade kauplused, kus müük suurenes 32%. „Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvule avaldas mõju kaubanduskeskuste ja ehituspoodide taasavamine mai alguses,“ lisas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta maiga võrreldes kõigil tegevusaladel. Enim ehk 58% kasvas müügitulu tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes. Keskmisest enam ehk 40% suurenes müügitulu veel ka kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) ning 33% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta maiga võrreldes 3% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 14%.

Aprilliga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu mais 17%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 6%.

Selle aasta viie esimese kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC