Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas juulis10%

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juulis 779 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 10%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul kasvas juulis eelmise aasta võrdluses mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 14%, tööstuskaupade kaupluste müügitulu 12% ja toidukaupade kauplustel 7%. „Müügitulu kasvab jätkuvalt nii eelmise kui ka koroonakriisieelse, 2019. aasta võrdluses,“ kommenteeris Tiigiste.

Müügitulu suurenes tööstuskaupade kaupluste puhul kõigil tegevusaladel. Enim ehk 29% kasvas müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 15% kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) ning 13% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Juuniga võrreldes vähenes juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu 1%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal kahanes eelmise kuuga võrreldes samuti 1%.

Selle aasta esimese seitsme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest