Statistikaamet: Novembris jätkus tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus

Eesti StatistikaTööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga ‒0,1% ja võrreldes eelmise aasta novembriga ‒0,9%, teatab statistikaamet.

Selle aasta oktoobriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia tootmises ja mäetööstuses. Mõju avaldas ka kütteõlide, kemikaalide ja keemiatoodete tootmises.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning elektroonikaseadmete tootmises, samuti mäetööstuses ja toiduainete tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, november 2019
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Oktoober 2019 – november 2019, % November 2018 – november 2019, %
KOKKU ‒0,1 ‒0,9
Töötlev 0,1 ‒0,5
Mäetööstus ‒1,2 4,0
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine ‒1,9 ‒10,0
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus 0,0 0,9

Ekspordihinnaindeks võrreldes oktoobriga ei muutunud. Kõige rohkem langes elektrienergia, metallide ja rõivaesemete ning tõusis turbatoodete, põllumajandussaaduste ning puittoodete hind. Eelmise aasta novembriga võrreldes langes ekspordihinnaindeks 1,2%.

Impordihinnaindeks jäi oktoobriga võrreldes samuti samale tasemele. Keskmisest enam langes elektrienergia, metallide ning puittoodete hind, samal ajal tõusis mootorsõidukite ning elektroonikaseadmete ja põllumajandussaaduste hind. Võrreldes 2018. aasta novembriga langes impordihinnaindeks 1,0%.

alus on küsimustikud „Tootjahind“, „Ekspordihind“ ja „Impordihind“, mille esitamise tähtaeg oli 6. detsember 2019. Statistikaamet avaldas tootjahinnaindeksite kuu kokkuvõtte kümne tööpäevaga. Statistikatööde „Tööstustoodangu tootjahinnaindeks“, „Ekspordihinnaindeks“ ja „Impordihinnaindeks“ avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet nende statistikatööde tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

70 − 62 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal