Statistikaamet: Septembris jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv kiirenes

Eesti StatistikaJaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes 2018. aasta septembris eelmise aasta septembriga võrreldes püsivhindades 3%, teatab Statistikaamet. Kui augustis kasvas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 2%, siis septembris kasv veidi kiirenes.

2018. aasta septembris oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 588,6 miljonit eurot. Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv septembris kiirenes. Kui augustis kasvas nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes 4%, siis septembris oli kasv 8%. Müügitulu suurenes kõigil tegevusaladel. Enim suurenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade jm, kus müük kasvas aastaga ligi viiendiku (18%). Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes (kasv 9%) ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kasv 9%). Septembris pöördusid taas tõusule ka augustis mõningast langust näidanud tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kaupluste müügitulu ning kasutatud kaupade kaupluste müügitulu ja müük väljaspool kauplusi (kioskitel, turgudel, otsemüük), kasvades varasema aasta sama kuuga võrreldes vastavalt 3% ja 1%. Septembris jätkus müügitulu kasv ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) (kasv 7%) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kaupluses (kasv 5%).

Toidukaupade kaupluste müügitulu jäi 2017. aasta septembriga võrreldes samale tasemele.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta septembriga võrreldes 6%.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes septembris jaekaubandusettevõtete müügitulu 5%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal aga suurenes müük eelmise kuuga võrreldes 1%. 2018. aasta üheksa kuuga (jaanuar–september) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes 1%.

Statistika aluseks on Maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte nelja tööpäevaga. Statistikatöö „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ avaliku huvi peamine esindaja on Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel Statistikaamet seda statistikatööd teeb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

59 + = 67

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!