Tallinn tahab jätkata maade munitsipaliseerimist

kavatseb oma homsel istungil mitte nõustuda Narva mnt 131B 2,6 hektari suuruse sotsiaalmaa riigi omandisse jätmisega, vaid taotleda selle munitsipaalomandisse andmist.

Tallinna abilinnapea Vladimir Maslovi sõnul riigi maareservi kuuluvate maade munitsipaliseerimine on praeguse linnavalitsuse üks prioriteete.

“Praeguse seisuga ei ole kantud katastrisse ning on riigi omanduses peaaegu pool Tallinna pindalast,” selgitas Maslov. “ vajab neid maid, et arendada sotsiaalobjekte, omada reservmaad munitsipaal- ja eraelamuehituseks ning ettevõtluse arendamiseks.”

Maade katastrisse kandmiseks on vaja määrata maatükkide piirid ning kehtestada neile detailplaneerigud. 31. detsembri 2004 aasta seisuga oli katastrisse kantud 8261 hektarit, mis moodustab veidi üle poole Tallinna territooriumist. Ülejäänud osa 7566 ha (48%) on reformimata riigimaa, st neil puudub fikseeritud omanik.

jätkab ettevalmistust nende maade munitsipaliseerimiseks, kus paiknevad linnale kuuluvad ehitised, tänavad, surnuaiad, järved ja nendega külgnevad kaitsealad,” ütles Maslov.

Vastavalt maa-ameti poolt väljatöötatud kavale peab eramaade osakaal Tallinnas kasvama 32 protsendilt veel neli protsent, munitsipaalmaade üheksaprotsendilisele osakaalule lisanduma 27 protsenti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC