Tallinna Energiaagentuur korraldab seminari korterelamute tervikrekonstrueerimisest

TallinnTallinna korraldab 17. mail kell 13.00 Rävala pst 8 saalis seminari, kus tutvustatakse Tallinna Tehnikaülikooli ja EstKonsult OÜ poolt koostatud juhendmaterjale korterelamute tervikrekonstrueerimiseks.

Seminaril antakse TTÜ teadlaste ja inseneride viimase aja uuringute alusel igakülgne korterelamute tervikrekonstrueerimise tehnilistest lahendustest, tasuvusest ning elamute rekonstrueerimisel üles kerkivatest probleemidest, sealhulgas üldkoosoleku otsuse vormistamisest, finantseerimisvõimalustest jms.

Seminaril tutvustatakse Tallinna Tehnikaülikooli ja EstKonsult OÜ poolt koostatud juhendmaterjale korterelamute tervikrekonstrueerimiseks. Tallinna andis juhendmaterjalid välja trükisena, mida on korteriühistutel võimalik seminaril ka saada. Seminaril toimuvad ettekanded välispiirete soojustamisest, kaasaegsetest ventilatsioonilahendustest ning esmakordselt korteriühistutele ka soojustuse õhekrohvi valiku teemal.

Samuti käsitletakse korterelamu tervikrekonstrueerimise majandusliku tasuvusaega koos täna saadaolevate toetustega. Antakse toetuste saamise tingimustest, pangapoolsetest finantseerimise võimalustest. Selgitatakse kuidas tuleb läbi viia üldkoosolek ja vormistada otsus tervikrekonstrueerimiseks. Peale otsuse vastuvõtmist on vaja järgmise sammuna koostada rekonstrueerimise ja korraldada hange – ka nende teemade kohta on ettekanne.

Tallinna on seisukohal, mida toetavad kõik eksperdid, et kui me investeerime korterelamutesse, siis parima majandusliku tulemuse ja korterites nõuetekohase tervist hoidva sisekliima saavutame ainult elamute tervikrekonstrueerimisega. Maja eluiga, tänu tervikrekonstrueerimisele, pikeneb aastakümneid. See on meie tänases majandussituatsioonis ja palgataseme juures ülioluline.

Seminarile on oodatud korteriühistute juhid, projekteerijad, arhitektid, energiaaudiitorid, tehnilised konsultandid, omanikujärelevalve tegijad, ehitusinsenerid ning teised, kes soovivad panustada jätkusuutlikku säästva energia arengusse Tallinnas.

Seminari päevakorraga  tutvuda ja registreeruda on võimalik Tallinna Energiaagentuuri kodulehel:http://www.tallinn.ee/est/energiaagentuur/Seminar-korterelamute-rekonstrueerimisest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

5 + = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine