Tallinna esimest sotsiaalmajutusüksust ootab põhjalik noorenduskuur

Tallinn kuulutas välja riigihanke Tuulemaa tn 6 sotsiaalmajutusüksuse renoveerimistööde projekteerimiseks.

„Renoveerimistöödega on kavas alustada käesoleva aasta suvel,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Tööde eeldatav kogumaksumus on 390 000 eurot.“

Tuulemaa tn 6 on 1960. aastal ehitatud telliskivihoone, mille välisseinte soojapidavus on väga halb. Seetõttu on maja kommunaalkulud kõrged, kuna külmal ajal köetakse keskküttele lisaks elektriga juurde.

2014. aastal tellis linnavaraamet Tuulemaa tn 6 hoonele energiaauditi ja viidi läbi termograafilised mõõtmised.

„Küttekuludelt kokku hoidmiseks tuleb küttesüsteem renoveerida ning aknad ja välisuksed vahetada,“ ütles Võrk. „Samuti on renoveerimistööde plaanis sokli, fassaadi ja pööningu soojustamine. Pärast renoveerimistööde teostamist peaks küttekulu vähenema ca 60 %.“

Sotsiaalmajutusüksused on loodud erinevatele resotsialiseeritavatele sihtgruppidele, kus isiku kasutusse antakse voodikoht koos vajalike esemete ja osutatavate teenuste kasutamise õigusega. Tuulemaa tn 6 sotsiaalmajutusüksuses on 220 voodikohta.

Sotsiaalmajutusüksus tagab abivajajale voodikoha koos sotsiaalmajutusüksuses olevate elamiseks vajalike asjade ja osutatavate teenuste kasutamise õigusega. Sotsiaalmajutusüksus on oluline vaheetapp öömaja ja sotsiaal- või munitsipaalkorteri vahel.

Praeguseks on Tallinnas kuus sotsiaalmajutusüksust. Reeglina elatakse sotsiaalmajutusüksuses kuni neljakesi ühes toas. Lastega perekonnad saavad omaette toa. Voodikoht maksab täiskasvanule ühes kuus 38,35 eurot ja lapsele 3,83 eurot. Sotsiaalmajutusüksuste tegevust korraldab Tallinna Sotsiaaltöö Keskus, hoonete haldamise eest kannab hoolt Tallinna Linnavaraamet.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

32 − 24 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal