Tallinna ringteel algab Põrguvälja liiklussõlme ja Jüri jaotusringi ehitus

LemminkäinenSel nädalal algavad Tallinna ringtee Põrguvälja liiklussõlme ja Jüri jaotusringi ehitustööd. Kuni kevadeni jääb liikluskorraldus Tallinna ringtee lõigul km 9,7–11,6 püsima endistviisi.

Maanteeameti põhja regiooni ehitusvaldkonna juhi Lembit-Alo Kippari sõnul tekivad esialgu lõigule vaid kiiruspiirangud ning teekitsendused. Suuremad liikluskorralduse muudatused on töövõtjal plaanis alates 2016. aasta märtsist.

Põrguvälja liiklussõlme ja Jüri jaotusringi ümberehituse eesmärgiks parandada liikluse sujuvust ning tõsta liiklusohutust. Viimase kümne aastaga on liiklussagedus Tallinna ringteel kasvanud pea 50%. Tänaseks on antud teelõigu keskmine liiklussagedus kasvanud 10 300 sõidukini ööpäevas, millest 17% moodustab raskeliiklus.

Põrguvälja liiklussõlm on Tallinna ringtee, Jüri aleviku ja Põrguvälja tehnopargi suunalise liikluse kokkusaamispunktiks. Praegu on sealne liikluskorraldus lahendatud samatasandilise ringristmikuna, kuid see ei toimi enam piisava läbilaskvusega ning tipptundidel tekivad ummikud. Ringristmiku asemele tuleb eritasandiline ristmik, kus Jüri ja

Põrguvälja vaheline liiklus hakkab käima üle Tallinna ringtee. Jüri jaotusring on Tartu maantee alune ringtee, millelt saab võtta suuna kõigi Eesti põhimaanteede suunas. Olulisi muudatusi jaotusringil ei tule, küll aga korrigeeritakse ringristmiku pealesõitude ja väljasõitude trajektoore.

Esmalt on töövõtjal plaanis arheoloogilised uuringud ning pinnase väljakaeve. Talve jooksul jätkub väljakaeve ning algavad tee mullete ehitamine, vee- ja kanalitrasside ümber- ning juurdeehituse tööd, sadeveesüsteemide väljaehitamine, kommunikatsioonitrasside ümbertõstmine jmt. Viadukti ehitustöödega alustatakse 2016. aasta märtsis.

Ehitustöid teostab Lemminkäinen Eesti AS, ehituse omanikujärelevalvet BRP Insenerid OÜ. Tööde lepinguline maksumus on 8 417 892, 62 EUR. Ehitustööde planeeritav kestvus on 16 kuud. Tööde lõpp on lepingujärgselt ette nähtud 18.01.2017.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!