Tartu hakkab toetama eramute renoveerimist

TartuTartu linnavalitsus koostöös Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga kutsub eramute omanikke osalema Eesti renoveerimismaratonil BuildEST.

LIFE IP BuildESTi (https://www.mkm.ee/buildest) eesmärgiks on 2050. aastaks renoveerida Eesti majad energiasäästlikeks ja kestlikuteks kodudeks. Selle jaoks otsitakse praegu parimaid lahendusi, et lihtsustada ja hoogustada eramute ning kortermajade renoveerimist. Renoveerimismaratoni käigus kaardistatakse eramajade probleeme ning otsitakse neile lahendusi koos Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia inseneride ja arhitektidega.

Projektiga toetatakse rahaliselt kuni kümne eramaja terviklikku renoveerimist ja taastuvenergia paigaldise soetamist. Hoone omanikelt oodatakse nii renoveerimise ajal kui hiljem mitmekülgset koostööd projektimeeskonnaga. Projekti jooksul teostatakse hoone sisekliima mõõtmisi ning toetust saanud eramute omanikud peavad olema valmis jagama oma energiatarbimise andmeid ning peale renoveerimist projektis osalemise kogemust.

Renoveerimismaratoniga oodatakse ühinema kõiki Tartu eramuomanikke. Lõpliku valiku tegemisel eelistatakse eramuid, mis asuvad teineteise lähipiirkonnas, et toetada kogukonna koostööd ja uurida eramute naabruskonnapõhise renoveerimise võimalusi.

Projektiga liitunud eramajadele

  • koostatakse energiamärgis
  • kaardistatakse maja tarindite, tehnosüsteemide ja sisekliima probleemid
  • leitakse parimad lahendused hoone renoveerimiseks
  • koostatakse renoveerimise lähteülesanne
  • toetatakse riikliku väikeelamu rekonstrueerimise toetuse taotlemisel.

Projektiga liitumiseks tuleb täita küsitlus aadressil www.tartu.ee/buildest hiljemalt 15.jaanuariks 2023. Küsitlusse tuleb kindlasti lisada oma kontaktanded ja eramu aadress, et saaksime omanikuga hiljem ühendust võtta. Uuringut viib läbi Tallinna Tehnikaülikool. Uuringus kogutavaid andmeid kasutatakse projekti raames tehtavates teadusuuringutes.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?