Tartu: Ihaste teele ehitatakse uus spordihoone

TartuIhaste tee 9 krundile kerkib hiljemalt kolme aasta pärast uus spordihoone, kus saab mängida sulgpalli ja rannavõrkpalli.

Linnavalitsus sõlmis Ihaste tee 9 kinnistule hoonestusõiguse seadmise lepingu osaühinguga VMBH.

Linna korraldatud enampakkumisel osales neli huvilist. A Le Coq spordimaja kõrval asuva 14 070 m2 suuruse krundi hoonestusõiguse hinnaks pakkus kõrgeima aastatasu (59 940 eurot) osaühing VMBH OÜ.

Abilinnapea Reno Laidre sõnul vajab Tartu uusi spordirajatisi. “Kui sulgpalluritel ja rannavõrkpalli harrastajail nüüd olukord lähiaastail laheneb, siis endiselt vajavad avaramaid treenimisvõimalusi teised pallimängude harrastajad, ekstreemsportlased ja tennisistid. Suurim põud on linnal ujumisradadest, leevendus peaks sellele saabuma 2024. aastal, kui Lõunakeskuse juurde kerkib veekeskus,” rääkis abilinnapea.

Laidre peab uue spordihoone asukohana Annelinna igati sobivaks. “Tegemist on suurima elanike arvuga linnaosaga, kus on ka head ühistranspordi- ja kergliiklustee ühendused. Spordihuvilistel on rajatavasse spordihoonesse hea ligipääs nii jalgsi, ratta kui ka ühistranspordiga.”

Enampakkumise võitnud osaühingul on sõlmitud ühiste kavatsuste  protokoll erinevate spordiklubidega – Sulgpalliklubiga Triiton, Spordiklubiga DUO, Spordiklubiga Provolle (rannaspordialad), SKga Beach Tennis Tartu.

Hoonestusõiguse tähtaeg on 50 aastat ja hoone tuleb püstitada kolme aasta jooksul arvates hoonestusõiguse seadmise lepingu sõlmimise päevast. Enne ehitust tuleb korraldada arhitektuurivõistlus.
Esimest korda kuulutas Tartu Linnavalitsus Ihaste tee 9 krundile välja hoonestusõiguse konkursi 2018. aastal seades siis tingimuseks ujula ehitamise nõude. Huviliste puudumisel konkurss nurjus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.11.2021 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine