Tartu korteriühistud saavad nüüdsest taotleda rattaparklatoetust

Tartu1. juulist jõustus Tartu linnavolikogu määrusemuudatus, millega anti korteriühistutele võimalus taotleda linnalt toetust rattaparklate ehitamiseks. Toetuse reeglid määratleb “Korteriühistule rattaparkla ja jäätmemaja ehitamise või süvakogumismahuti paigaldamise toetuse andmise kord”.

Toetuse taotlemise mõistes loetakse rattaparklaks nii rattamaja, varjualusega rattahoidja, rattakapp, rattahoidja kui ka muu ratta hoidmiseks kasutatav ehitis – tähtis on luua sellega võimalus rataste parkimiseks. Toetus katab kuni 50% kogumaksumusest, ülemmääraks on 3000 eurot.

Toetust on õigus taotleda Tartu linnas asuval kuue või enama korteriga korteriühistul või kahel või enamal korteriühistul, kus kokku on kuus või enam korterit. Taotlusi võetakse 2015. aastal vastu kuni 1. oktoobrini ning neid vaadatakse läbi jooksvalt saabumise järjekorras, kuni eelarves selleks ette nähtud raha jätkub. Raha lõppemisel teavitab osakond taotluste vastuvõtmise lõpetamisest Tartu linna kodulehel.

Toetuse saamiseks tuleb esitada linnavalitsuse linnamajanduse osakonnale
1) kirjalik avaldus,
2) alla 20 m2 ehitusaluse pinnaga rattaparkla korral linnaarhitektiga kooskõlastatud arhitektuurne eskiisprojekt, üle 20 m2 ehitusaluse pinnaga rattaparkla korral arhitektuuri ja ehituse osakonna arvamus esitatud ehitusteatise kohta;
3) korteriomanike häälteenamusega tehtud otsus;
4) vähemalt kahelt ettevõtjalt võetud hinnapakkumus;
5) kui parkla soovitakse ehitada võõrale maale, siis ka maa omaniku nõusolek.

Linnamajanduse osakonna aadress on Raekoja plats 3, tuba 204. Info telefonil 736 1281.

Tartu linnavolikogu määrus: https://www.riigiteataja.ee/akt/428062015023

Rattaparkla ja jäätmemaja püstitamise või süvakogumismahuti paigaldamise toetus korteriühistutele Tartu linna kodulehel: http://tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=6&page_id=24603

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

31 − = 27

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!